Tydzień z życia polityków. Katarzyna Kotula nie wspomniała o Wielkanocy

Co wydarzyło się w poprzednim tygodniu w życiu polskich polityków i politycznych celebrytów? Zbiór najciekawszych informacji poniżej.

Źródło: YouTube, X

Marianna Schreiber idzie na szkolenie wojskowe

Marianna Schreiber (31 l.) rok temu odbyła zasadniczą służbę wojskową, która trwała 28 dni. Teraz idzie na ośmiodniowe szkolenie w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej – pisze Super Express. „(…) Jak czytamy na stronie Terytorialsów, jest to szkolenie wyrównawcze skierowane do rezerwistów. Jest ono odpowiednikiem szkolenia podstawowego dla ochotników, lecz w założeniu przeznaczone jest dla żołnierzy rezerwy, którzy zgłoszą chęć podjęcia służby w WOT. Realizowane jest w trybie ciągłym, obejmującym osiem dni szkolenia, lub w trybie weekendowym, obejmującym cztery dwudniowe szkolenia (łącznie 8 dni). Szkolenie wyrównawcze jest nowatorskim projektem WOT i nie występuje w innych rodzajach sił zbrojnych RP (choć nie jest to rozwiązanie odosobnione w siłach zbrojnych NATO; przykładem może być kurs RASP stosowany w jednostkach US Rangers). Jednak aby się na to szkolenie wybrać, Schreiber musiała się przygotować – także jeśli chodzi o wygląd. Aby brać udział w szkoleniu, nie można mieć długich paznokci, dlatego celebrytka udała się do manikiurzystki, by je skrócić. Zostały one też pozbawione wszelkich zdobień i wzorków. Do tego będzie musiała w czasie szkolenia nosić związane włosy, by nie przeszkadzały w wykonywaniu czynności. Zdejmie też sztuczne rzęsy. A co z biżuterią, którą nosi na zębach? Być może będzie musiała usunąć kryształki”.

Znak zodiaku Donalda Tuska

Super Express dostrzegł, że Donald Tusk (66 l.) lubi od czasu do czasu pokazywać, co robi w wolnym czasie. „Najczęściej chwali się zdjęciami czy filmikami z chwil, jakie spędza z wnukami i pupilami. Prawie nigdy jednak nie chwali się w mediach społecznościowych żoną Małgorzatą Tusk (67 l.). Można się zastanawiać, jakim jest dla niej partnerem. Odpowiedzi dostarcza jego znak zodiaku! Premier urodził się 22 kwietnia, co oznacza, że jest zodiakalnym Bykiem. To uparte i nieco materialistyczne znaki zodiaku, które cenią luksus oraz oryginalność. Osoby urodzone w tym znaku najłatwiej zdobyć pomysłowymi podarunkami lub przygotowaniem pysznej kolacji, ale to może nie być łatwe, Byki bowiem często są bardzo nieśmiałe. Mimo to jednym z ich najważniejszych celów jest znalezienie drugiej połówki. Zodiakalne Byki traktują partnerów bardzo poważnie. Są wierne i lojalne – kiedy już się zakochają, mało co może sprawić, że zdecydują się zerwać. I choć dla Byków trwanie w związku jest komfortową sytuacją, ich wybranki często muszą się zmagać z zazdrością, a nawet zaborczością tego znaku zodiaku. Osoby urodzone pod znakiem Byka są niezwykle wytrwałe. Jeśli w związku pojawią się problemy, nie będą od nich uciekać, tylko zrobią wszystko, by uratować swoje relacje (…)”.

Książka to nie podstawka!

Kasia Tusk (36 l.), córka premiera, często pokazuje w mediach społecznościowych pomysły na wszelkie stylizacje, oryginalne przepisy czy to, w jaki sposób dekoruje dom. To właśnie jeden z elementów wystroju nie spodobał się internautce – czytamy w Super Expressie. „(…) Tradycyjnie na przełomie miesięcy Kasia opublikowała na blogu wpis Last month, w którym podsumowała najważniejsze wydarzenia z ostatnich 30 dni swojego życia. Wśród licznych zdjęć jedno szczególnie przykuło uwagę pewnej internautki. Chodzi o fotografię pokazującą stolik przy kanapie, na którym ułożone są płasko dwie książki, a na nich postawiony został wazon z wiosennym bukietem. To nie spodobało się użytkowniczce, której nie mieści się w głowie, jak influencerka mogła zrobić coś podobnego. – Nigdy nie zrozumiem, jak można wazon czy cokolwiek postawić na książce. Książka to nie podstawka – napisała. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. – Można, kiedy książka jest tylko książką, a nie najwyższą wartością – czytamy odpowiedź innej internautki (…)”.

Źródło: makelifeeasier.pl

Morderczy trening

Super Express ujawnił, że Borys Budka (46 l.) i Adam Korol (50 l.) wybrali się na morderczy trening! Jednak nie samym bieganiem żyli, tylko co jakiś czas mocno główkowali. Co ich tak zajmowało? – Bieganie z mistrzem olimpijskim to zawsze wyzwanie. Zaprzyjaźniliśmy się jeszcze w rządzie Ewy Kopacz i teraz – ilekroć Adam jest w Warszawie – idziemy o poranku pobiegać i poplotkować – opowiada Budka.

Ani słowem o Wielkanocy

W tym roku Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych zbiegł się z Niedzielą Wielkanocną. Katarzyna Kotula (47 l.), minister ds. równości, postanowiła skorzystać z tej okazji, aby złożyć życzenia osobom transpłciowym. – Z okazji Dnia Widzialności Osób Transpłciowych życzę Wam akceptacji, szacunku, ale przede wszystkim uznania Waszych praw. Bądźcie sobą i bądźcie szczęśliwe/i! – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając, że nie ma równości bez widzialności osób transpłciowych. Dziennikarze Faktu od razu zauważyli reakcję internatów na wpis posłanki Lewicy. „(…) Były one zdecydowanie negatywne. Internauci wyrażali oburzenie faktem, że minister nie wspomniała o Wielkanocy, która w tym roku przypadła na ten sam dzień. – Pani Kasiu, zapomniała Pani złożyć życzenia świąteczne – napisał jeden z komentujących. Inny stwierdził: – Wystarczy życzyć wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych! Nie trzeba wymyślać idiotycznych dni. Pod wpisem pojawiły się również głosy krytykujące minister za brak równego traktowania wszystkich grup społecznych. – Żebyś z takim zaangażowaniem broniła równości dla katolików – czytamy w jednym z komentarzy. Kolejny internauta zauważył, że na Dzień Mężczyzny życzeń jakoś nie było. Kobiety, osoby transpłciowe, ale mężczyźni rozumiem, że mają sobie poczekać, aż przestaną istnieć? – zapytał. Komentujący wyrażali również niezadowolenie z faktu, że przedstawiciele rządu wydają się bardziej zainteresowani kwestiami międzynarodowymi niż tradycjami narodowymi (…)”. 

2024-04-10

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz


Wiadomości
O języku serca, snu i miłości. Decyzja Dudy o języku śląskim ma prawo boleć
Henryk Martenka
„Walet” tropi „Red is Bad”. Marka odzieżowa sponsorowana za nasze pieniądze
AB
Wielka improwizacja. Rozmowa z prof. RAFAŁEM CHWEDORUKIEM
Krzysztof Różycki
Społeczeństwo
Cwaniaków ci u nas dostatek. Mężczyzna oszukiwał kobiety na pieniądze
Bohdan Melka na podst. Kanał Zero, Uwodził i wyłudzał pieniądze, 31.05
O krok od wystrzału. Co się stało z polską klasą średnią?
E.W. na podst. Dawid Karpiuk. Uwaga, toniemy. Newsweek nr 23/2024
Świat/Peryskop
Kraje bałtyckie i Finlandia w gotowości. Nie chcą dać się zaskoczyć Rosji
KA na podst.: lrt.lt, news.err.ee, vz.lt, ft.com, theconversation.com, nv.ua
Wojna na Ukrainie a dzieci. Wiele z nich zginęło lub zostało rannych
AS na podst.: bbc.com, abcnews.go.com
Afrykański apetyt Rosji. Co planuje Putin na tych terenach?
(ChS) Na podst. www.sme.sk
Paryskie gołębie, miejcie się na baczności!
Piotr Czarzasty, Paryż, korty Rolanda Garrosa
Gjlilan. All inclusive dla więźnia
(ChS) na podst.: www.dnevnik.bg, www.koha.net, www.apnews.com
Lifestyle/Zdrowie
Ta terapia może pomóc wielu dzieciom w odzyskaniu słuchu
TŁ, ELEANOR HAYWARD © Times Newspaper Limited, London 2024
Szczepionka przeciw czerniakowi. To przełom w zmaganiach z rakiem
KK na podst.: BBC, Reuters, The Guardian, Der Spiegel, CNBC, The Daily Mail
Kontrowersyjne słowa Pawła Golca o koniach. Komentarze internautów
(bin) na podst. www.pudelek.pl, www.salon24.pl www.gazeta.pl
Angorka