Tydzień z życia polityków. Mieszkanie Jarosława Kaczyńskiego

Najciekawsze informacje z życia polskich polityków. Jak wygląda mieszkanie Kaczyńskiego? Kto został najmłodszym posłem?

Fot. Wikimedia

Mieszkanie Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński (74 l.) od lat mieszka w tym samym domu na warszawskim Żoliborzu. Super Express przypatrzył się budynkowi z zewnątrz i stwierdził, że nie wyróżnia się niczym szczególnym – wygląda jak wszystkie w tej okolicy. A jak jest w środku? „(…) Kaczyński przyjmuje w domu tylko najbliższych, w tym bratanicę Martę Kaczyńską z rodziną. Ale kiedyś otwierał drzwi i dla dziennikarzy. W archiwach można znaleźć zdjęcia sprzed lat. Co widać? Że w domu jest wiele książek, a regały wprost uginają się pod ich ciężarem (…). Ci, którzy tam byli, mówią, że to jak podróż w czasie do późnego Gomułki: stary żakardowy fotel, meblościanka, wszędzie pełno gazet i książek. I faktycznie zdjęcia potwierdzają, że mieszkanie ma swój klimat dawnych lat: meble, bibeloty, obrazy, wystrój taki, jak bywało w niejednym domu (…)”.

Polityk jechał po wódkę w godzinach pracy

Politycy obozu władzy przyzwyczaili się do nadużywania przywilejów opłacanych z naszych podatków. „W 2021 r. Fakt ujawnił, że szefowa TK Julia Przyłębska (63 l.) w godzinach pracy zajmowała się dobieraniem okularów w galerii handlowej. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski (53 l.) poszedł o krok dalej. Pojechał po wódkę limuzyną w godzinach pracy (…). Przechadzał się po sklepie w centrum Warszawy. Wziął z półek serek wiejski, wodę, colę, chleb, a także kiełbasę i śledzika. Przy ladzie poprosił o butelkę wódki (…). W 2015 r. Święczkowski został mianowany podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Rok później został wybrany na stanowisko prokuratora krajowego i pierwszego zastępcy prokuratora generalnego. To na mocy jego decyzji przenoszeni i degradowani byli śledczy podejmujący działania niezgodne z wolą ministra Zbigniewa Ziobry (53 l.). Święczkowski bronił też między innymi decyzji o przeprowadzeniu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. W 2022 r. został sędzią TK (…)”.

15 X Narodowym Dniem Dziękczynienia

Super Express napisał, że europosłanka PO Janina Ochojska (68 l.) na Twitterze udostępniła grafikę, która nie wszystkim przypadła do gustu. „Widać na niej upieczony drób w otoczeniu warzyw i polskiej flagi. 15 X Narodowy Dzień Dziękczynienia. Cały Naród piecze kaczkę. Pomysł mi się bardzo podoba. Będzie przypominać nie tylko ten ważny dzień w historii Polski, ale pozwoli pamiętać o zobowiązaniach, jakie podjęliśmy wobec całego Narodu. Temat podjęło już sporo moich przyjaciół, nawet jeżeli nie będzie to oficjalne państwowe Święto Dziękczynienia – napisała. Pomysł świętowania wyborów nie spodobał się jednak innym politykom. Krytycznie odniosła się do niego między innymi posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska (40 l.). Szczerze to to jest żenujące – komentowała. Post Ochojskiej skomentował także Jacek Sasin (53 l.) z PiS. To jest tak głupie, że sprawdziłem, czy to nie fake. Nie, to nie fake. To europosłanka od Tuska – stwierdził (…)”.

Konfederacja chce usunięcia Elżbiety Witek

Konfederacja wprowadzi do Sejmu 18 posłów. W formacji mieli apetyt na dwukrotnie większe liczby, ale partia i tak będzie miała siedem mandatów więcej niż w poprzednim rozdaniu. Krzysztof Bosak (41 l.) w rozmowie z Faktem tłumaczy, jakie plany ma jego ugrupowanie: „Priorytetem dla Konfederacji jest usunięcie Elżbiety Witek ze stanowiska marszałka sejmu. Musimy powołać marszałka, który przestanie traktować Sejm jak maszynkę do głosowania i umożliwi normalną pracę nad legislacją. Musimy mieć czas spokojnie analizować to, nad czym będziemy głosować. Sejm powinien obradować częściej i robić to w dzień, a nie po nocach. Musimy też skończyć z covidową legislacją, czyli głosowaniem nad kilkoma ustawami sklejonymi w jeden projekt (…). Zobaczymy, jaka będzie otwartość obozu rządzącego na nasze pomysły, ale i tak będziemy je zgłaszać. Na pewno będę ponownie zgłaszał zniesienie zakazu pracy dla opiekunów osób niepełnosprawnych. To absurd, który teoretycznie wszystkie partie chciały zmienić, ale nikt tego nie zrobił – stwierdził Bosak i dodał: – Jeśli chodzi o nadużywanie uprawnień, nierzetelne wydawanie publicznych pieniędzy i ogólnie złe rządzenie, to jak najbardziej poprzemy wnioski o odebranie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu, Mariuszowi Kamińskiemu, Zbigniewowi Ziobrze i reszcie ekipy rządzącej. Trzeba ich rozliczyć (…)”.

Chce bronić dzieci przed edukacją seksualną

Marianna Schreiber (30 l.), celebrytka i żona ministra z PiS Łukasza Schreibera (36 l.), nie stroni od publicznego mówienia o swoich poglądach. Super Express napisał, że w jednym z ostatnich postów na Twitterze postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat edukacji seksualnej w szkołach. „(…) Odnośnie edukacji: nigdy nie zgodzę się na edukację seksualną małych dzieci w szkole. Nie wyobrażam sobie nawet, by takie zajęcia w tak wczesnym wieku miała moja córka – napisała. Szybko dostała ostrą ripostę od lewicowej aktywistki Justyny Klimasary (28 l.): Później 14-latki zachodzą w ciążę i myślą, że dzieci biorą się z kapusty. Zamiast odcinać dzieci i młodzież od wiedzy, należy sprostać wyzwaniu. Wielu młodych seksem się interesuje. Zamiast ograniczać ich wiedzę, należy EDUKOWAĆ! Odezwała się także posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska (40 l.), która napisała Mariannie Schreiber tylko jedno zdanie: To będziesz musiała ją zabrać ze szkoły (…).”.

Najmłodszy poseł

Adam Gomoła z Polski 2050 ma 24 lata i będzie najmłodszym posłem w nowej kadencji Sejmu. W rozmowie z Faktem przyznaje, które sprawy są dla niego najważniejsze: „Kwestie gospodarcze. Z wykształcenia jestem ekonomistą i widzę, że ta drożyzna bardzo uderzyła w najmłodszych. W ludzi wchodzących na rynek pracy. W ostatnich ośmiu latach średni koszt życia studentów zwiększył się z 1,5 tys. zł miesięcznie do prawie 4 tys. zł. Więc ta inflacja niesamowicie uderza w moich rówieśników. Poza tym moim priorytetem są kwestie klimatyczne. Jesteśmy pokoleniem, które musi walczyć o jakiekolwiek jutro dla nas, żebyśmy mieli w przyszłości co jeść i czym oddychać (…)”. 

2023-11-03

Zebrała EW


Wiadomości
O języku serca, snu i miłości. Decyzja Dudy o języku śląskim ma prawo boleć
Henryk Martenka
„Walet” tropi „Red is Bad”. Marka odzieżowa sponsorowana za nasze pieniądze
AB
Wielka improwizacja. Rozmowa z prof. RAFAŁEM CHWEDORUKIEM
Krzysztof Różycki
Społeczeństwo
Cwaniaków ci u nas dostatek. Mężczyzna oszukiwał kobiety na pieniądze
Bohdan Melka na podst. Kanał Zero, Uwodził i wyłudzał pieniądze, 31.05
O krok od wystrzału. Co się stało z polską klasą średnią?
E.W. na podst. Dawid Karpiuk. Uwaga, toniemy. Newsweek nr 23/2024
Świat/Peryskop
Kraje bałtyckie i Finlandia w gotowości. Nie chcą dać się zaskoczyć Rosji
KA na podst.: lrt.lt, news.err.ee, vz.lt, ft.com, theconversation.com, nv.ua
Wojna na Ukrainie a dzieci. Wiele z nich zginęło lub zostało rannych
AS na podst.: bbc.com, abcnews.go.com
Afrykański apetyt Rosji. Co planuje Putin na tych terenach?
(ChS) Na podst. www.sme.sk
Paryskie gołębie, miejcie się na baczności!
Piotr Czarzasty, Paryż, korty Rolanda Garrosa
Gjlilan. All inclusive dla więźnia
(ChS) na podst.: www.dnevnik.bg, www.koha.net, www.apnews.com
Lifestyle/Zdrowie
Ta terapia może pomóc wielu dzieciom w odzyskaniu słuchu
TŁ, ELEANOR HAYWARD © Times Newspaper Limited, London 2024
Szczepionka przeciw czerniakowi. To przełom w zmaganiach z rakiem
KK na podst.: BBC, Reuters, The Guardian, Der Spiegel, CNBC, The Daily Mail
Kontrowersyjne słowa Pawła Golca o koniach. Komentarze internautów
(bin) na podst. www.pudelek.pl, www.salon24.pl www.gazeta.pl
Angorka