Między miłością a nadużyciem. Wywiad z Darią Zawiałow

Daria Zawiałow opowiada o tym, czym jest miłość, a także o zaangażowaniu artystów w akcje społeczne.

Fot. Wikimedia

Definicja miłości

W wywiadzie z wokalistką rozmawiano o jej przekonaniach na temat miłości. Zawiałow podkreśliła, że dla niej miłość zawsze zajmuje pierwsze miejsce i obejmuje bycie blisko, troskę, lojalność oraz czasem poświęcenie. Wspomniała również, jak istotny jest dla niej wspólny śmiech.

Rozmówczyni zastanawiała się nad definicją miłości i wskazywała, że czasem łatwiej jest zdefiniować ją poprzez wskazanie tego, czym nie jest. Omawiano także kampanię Fundacji Sexed-PL i marki YSL Beauty, „Miłość to nie przemoc”, w której artystka brała udział. Rozmówczyni zastanawiała się nad aspektem władzy w miłości, zaznaczając, że to, co się robi z tą władzą, zależy od podejścia do związku, oczekiwań i ustalonych granic.

W kontekście przykładu sytuacji z lokalizacją w telefonie podkreślono trudność w określeniu granicy między ułatwianiem życia a naruszaniem prywatności, co może zależeć od intencji i kontekstu korzystania z takiej aplikacji.

Omówione zostały też doświadczenia wokalistki związane z uciekaniem do manipulacji i narzucania swojej woli w związku. Zawiałow zaznaczyła, że chociaż nie doświadczyła tego osobiście, była świadkiem sytuacji, gdzie mężczyzna był ofiarą przemocy psychicznej. Rozmówczyni podkreśliła trudność w reagowaniu na takie sytuacje, gdy nie jest jasne, czy to prywatny język pary czy żart. Zaznaczyła, że w przypadku reakcji na sytuacje dotyczące osób bliskich, wolałaby porozmawiać potem na osobności niż publicznie, aby uniknąć zawstydzania czy krytyki.

Został również wspomniany teledysk do utworu „Kaonashi” i zbiórka na rzecz Centrum Praw Kobiet, która była spontanicznym pomysłem związanym z realizacją teledysku. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na przemoc fizyczną w związkach i wsparcie ofiar.

Oczekiwania wobec artystów

W wywiadzie podkreślono, że oczekiwania wobec artystów są często niezwykle wygórowane. Zmusza się ich do angażowania się w różne akcje i kampanie. Rozmówczyni podkreśliła, że zawsze stara się działać zgodnie ze swoimi wartościami i nie angażować się w sprawy tylko ze względu na oczekiwania społeczne.

Poruszono również temat relacji między artystami oraz ich obecnej postawy na scenie muzycznej. Zauważono, że coraz częściej artyści wspierają się nawzajem, co wcześniej było mniej powszechne. Autorka wywiadu zwróciła uwagę na to, że chociaż artyści są popularni, to są zwykłymi ludźmi z codziennymi sprawami, a oczekiwania stawiane przed nimi są często nierealne.

Zawiałow opowiedziała także o swojej najnowszej płycie, gdzie po raz pierwszy śpiewała naprawdę o sobie, tworząc trzy rozdziały opowiadające o miłości. Przyznała, że płyta jest bardziej osobista niż poprzednie, zawierając elementy lęków i obaw związanych z przyszłością. Omówiono również inspiracje i proces tworzenia niektórych piosenek, takich jak utwór o miłości do babci, który miał być dla niej ważnym i trwałym śladem.

2024-01-29

Na podst. tekstu Joanny Olekszyk


Wiadomości
Nie słychać w Moskwie kurantów [REPORTAŻ ANGORY]
Wojciech Barczak
Albo my ich, albo oni nas. Rozmowa z prof. RYSZARDEM PIOTROWSKIM
Krzysztof Różycki
Ta uczelnia współpracowała z Collegium Humanum. Obiecuje „Doktorat w 100 dni”.
Beata Dżon-Ozimek
Społeczeństwo
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Śmierć z narkotykami w tle
Michał Fajbusiewicz
Dziennikarstwo a sztuczna inteligencja. Czy mamy się czego obawiać?
Marek Palczewski
Tata bez zobowiązań. Na niektórych alimenciarzy nie ma sposobu
E.W. na podst.: Małgorzata Święchowicz, „Zadłużeni u dzieci”, „Newsweek” nr 35
Igrzyska paralimpijskie. Zachwycające otwarcie i wielkie nadzieje
MS, FLORENCE VIERRON LÉNA LUTAUD ARIANE BAVELIER © Figaro Syndication 2024
Świat/Peryskop
Nieustępliwa irańska opozycja działa od ponad dekady w okolicach Tirany
PKU, MATTHIAS RÜB © FAZ 2024
Gwinea Równikowa. Syn prezydenta prowadzi skandalicznie luksusowe życie
MS, TANGUY BERTHEMET © Figaro Syndication 2024
5 najbardziej zagrożonych miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO
AS na podst.: dailymail.co.uk, geographical.co.uk
Hymny narodów świata: Baleary
Henryk Martenka
To musisz zobaczyć na Sycylii. Przyroda, zabytki i kuchnia
Wojciech Nawrocki
Lifestyle/Zdrowie
Wcale nie „z niczego”. Miłość a ludzki mózg
Na podst. tekstu Dominiki Tworek
81. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Gwiazdy i słoń na plakacie
ANS
„Harry Potter”, czyli Książka, która zmieniła oblicze literatury
(MS) ALICE DEVELEY MADELEINE METEYER
Angorka