IKONOWICZ: Łamię prawo, które jest niesprawiedliwe

Za nielegalnymi eksmisjami stoją często ludzie zamożni i cieszący się powszechnym szacunkiem. Prawnicy, dziennikarze, politycy, urzędnicy. Ludzie o wysokich dochodach inwestują w mieszkania pod wynajem, a kiedy lokator zaczyna zalegać z czynszem, nie idą zgodnie z prawem do sądu po zapłatę, ewentualnie po eksmisję, tylko wynajmują ludzi z kryminalną przeszłością.

Fot. Wikimedia

Wystarczy rzucić okiem na filmiki nakręcone przez działaczy ruchu lokatorskiego i samych poszkodowanych, żeby się przekonać, że są na rynku firmy regularnie popełniające przestępstwa. A nawet chwalące się w reklamach, że dopuszczają się przestępstw.

Dlaczego zatem ludzie zastraszający i bijący lokatorów, wyłamujący drzwi, nękający na wszelkie możliwe sposoby, odcinający media nie ponoszą żadnej odpowiedzialności? Bo chronią ich mocodawcy. Poza tym policja „nie widzi” popełnianych na jej oczach przestępstw, bo najemnicy bijący lokatorów i włamujący się do mieszkań to również byli funkcjonariusze policji. Ich koledzy. Spotykałem nawet w programach telewizyjnych prawników i parlamentarzystów, którzy otwarcie usprawiedliwiali takie praktyki koniecznością zachowania ciągłości zysków dla właścicieli.

 

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies
2023-05-29

Piotr Ikonowicz