PiS nazywa przeszukania bezprawiem. Zapomina o swoich grzeszkach

W Zjednoczonej Łgarstwem i Łajdactwem Prawicy nie milkną gorzkie żale – lament jest wielki. Szlochają i pomstują wszyscy bez wyjątku!

Rys. Mirosław Stankiewicz

Biała gorączka prawicy

Niektórzy posłowie Suwerennej Polski, konkretnie ci nieco wyżsi wzrostem, bardziej sprawni fizycznie i umysłowo od Ozdoby i Goska, są zdesperowani na maksa – gotowi w każdej chwili na konferencjach prasowych szaty na sobie drzećwłosy z głowy wyrywać! Ale sił im nie staje w obliczu takiego ludzkiego dramatu!

Cały dotychczasowy wysiłek ziobrystów, cała para włożona w protest poszła w gwizdek! I nie ma czemu się dziwić! Wszak owa tragedia spadła na partię dążącą do wyprowadzenia Przenajświętszej Rzeczpospolitej z Unii jak grom z jasnego nieba! Toż to cud, że jeszcze żaden ziobrysta z owej rozpaczy i niemocy nie oszalał! Nawet Kowalski, którego IQ – iloraz inteligencji – objęty jest klauzulą ściśle tajne, nie dostał białej gorączki i nie odleciał! Naprawdę nie ma przesady, mówiąc, że to, co się stało we wtorek Wielkiego Tygodnia, nie tylko w głowie, ale i w pale ziobrystów się nie mieści! Jest nie do uwierzenia! A jednak wydarzyło się to faktycznie. Funkcjonariusze ABW, bez zaproszenia Zbigniewa Ziobry – legendarnego przywódcy obdarzonego charyzmą trzęsącej się galaretki – weszli o 6 rano do jego mieszkania i zrobili KIPISZ!!!

Bożesz Ty mój, ależ to niebywały, gigantyczny skandal – bezprawie nie z tej ziemi wołające o pomstę do samego Boga! Jak mogło dojść do takiego nieszczęścia?! Ziobro, człowiek mający monopol na robienie o 6 rano kipiszu w mieszkaniu każdego rodaka, który mu się naraził – minister, który spokojnie gnoił, niszczył życie, wsadzając na wiele miesięcy do aresztu wydobywczego Bogu ducha winnych ludzi bez okazania im aktu oskarżenia – dziś padł ofiarą swoich haniebnych praktyk!

KARMA WRÓCIŁA! Podopieczny nadprezydenta Mastalerka prezydent Duda na wieść o kipiszu w domostwie Zbynia rzekł: „Ci, co dopuszczają się bezprawia, BĘDĄ wcześniej czy później UKARANI!”. Dobrze, że Jędruś ma tego świadomość. Mniejszy przeżyją szok on i jego ludzie! 

Antoni Szpak

Ziobro już nie nazwie władzy fujarami…

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie Prokuratury Krajowej przeszukali kilkadziesiąt miejsc, w tym domy lub mieszkania posłów Suwerennej Polski: Zbigniewa Ziobry, Dariusza Mateckiego, Michała Wosia i Marcina Romanowskiego. Przeszukania mają związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości związanych z Funduszem Sprawiedliwości.

Sprawa jest poważna, zgromadzono 99 tomów akt. Nie jest to sprawa polityczna, lecz urzędniczo-kryminalna – mówił rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.

„Z naszych informacji wynika, że Tomasz M. poszedł na współpracę z prokuraturą i zeznaje już od kilku tygodni. To jego zeznania pozwoliły na zatrzymania byłych urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości i przeszukania w domach należących do Zbigniewa Ziobry, a także m.in. posłów Suwerennej Polski będących w klubie PiS” – poinformował portal Onet. – WOŚP zebrał 282 mln złotych. Dla porównania: zdaniem NIK politycy partii Ziobry wyprowadzili z Funduszu Sprawiedliwości 280 mln złotych. Ktoś jeszcze dziwi się przeszukaniom i zatrzymaniom? Skala złodziejstwa poraża – porównywał Sławomir Nitras (twitter.com/SlawomirNitras).

Przeszukania w domach posłów z Suwerennej Polski pozwalają żywić nadzieję, że ofiary przestępstw odzyskają należne im z Funduszu Sprawiedliwości pieniądze – skomentował Jacek Dubois (twitter.com/JacekDubois).

Potwierdzam, że razem z Jackiem Dubois reprezentujemy jednego z podejrzanych w sprawie związanej z Funduszem Sprawiedliwości. I stanowczo sprzeciwiamy się używaniu przez Onet.pl słowa „sypie” na określenie zgodnej z prawem i pożytecznej społecznie współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości – żachnął się Roman Giertych (twitter.com/Giertych Roman).

W 2017 roku prokuratura Ziobry dokonała przeszukania mieszkania posła ówczesnej opozycji. Wtedy PiS twierdził, że mieszkanie posła nie podlega immunitetowi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przeszukanie nie musi być anonsowane, a p. Ziobro powtarzał wiele razy, że wszyscy są równi wobec prawa. No to są… – skomentował Jacek Liberski (twitter. com/Jacek_Liberski).

O czym trzeba przypominać pisowcom płaczącym nad losem Ziobry i jego domostwa? O tym, że: żona Ziobry kupiła luksusowy apartament od byłego konfidenta SB powiązanego z rosyjską mafią i służbami Kremla; nie wiadomo, skąd miała pieniądze na spłatę kredytu – pisał Tomasz Piątek (twitter.com/Tomasz5ek).

Ziobro ekipy Tuska już nie nazwie fujarami, a Morawieckiego miękiszonem. Dziś to on jest na pozycji przegranej i życzyć mu trzeba zdrowia, żeby zmierzył się z oskarżeniami, a prawo i sprawiedliwość zatriumfowały. Jak sam mówił: „Uczciwi nie mają się czego bać” – przypomniał Jacek Nizinkiewicz (twitter.com/JNizinkiewicz).

W domu Zbigniewa Ziobry ujawniliśmy oryginał teczki nadzoru akt postępowania w sprawie dotyczącej śmierci jego taty – informowała Ewa Wrzosek (twitter. com/e_wrzosek), cytując Zbigniewa Ziobrę z 2016 roku: „Tę sprawę będzie oceniał sąd, ja w tej sprawie się wyłączyłem, a uczciwość wymaga tego, by tę sprawę zbadać. Również w przypadku, gdy dotyczy rodziny ministra sprawiedliwości. Prawo jest równe wobec wszystkich”.

– Akta nadzoru nad postępowaniem przygotowawczym – to dokument urzędowy, a nie archiwum rodzinne. Były prokurator generalny Ziobro nie miał prawa ukrywać ich w swoim domu. Ani okłamywać opinii publicznej, że wyłączył się od śledztwa dotyczącego śmierci ojca – jeśli tego nie zrobił. Śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku z wydatkowaniem środków z Funduszu Sprawiedliwości dla nikogo nie może być zaskoczeniem. Chyba że naprawdę liczyli na bezkarność. Myślicie, że wszystkie domy, mieszkania i pokoje poselskie… już wysprzątane? „Na święta Bożego Narodzenia wyjeżdżam z rodziną za granicę. W tym okresie policjanci lubią odwiedzać nas najbardziej” – mówił mi w 2017 roku prof. Dariusz Dudek, który leczył ojca Zbigniewa Ziobry, a później został osaczony przez całe państwo – przypomniał wojnę Ziobry z medykami Janusz Schwertner (twitter.com/SchwertnerPL).

– Zdaniem Ziobry przeszukanie jego domu to zemsta Tuska za to, że Kaczyński dobrze wypadł przed komisją śledczą. Mam wrażenie, że nawet najtwardszy elektorat w to nie uwierzy, bo doskonale pamięta utopiony laptop i znikające jak kamfora miliony z Funduszu Sprawiedliwości – pisał Krzysztof Mądel (twitter.com/Madel_Krzysztof).

Manifestowane oburzenie pisowców z powodu przeszukania domu Zbigniewa Ziobry świadczy o ich odurzeniu lub zakłamaniu – komentował Leszek Balcerowicz (twitter.com/LBalcerowicz).

Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość – sprawiedliwość – odniósł się do działań śledczych Donald Tusk (twitter.com/DonaldTusk).

– Chodzi o to, żeby prokuratura zajmowała się nieuczciwymi politykami. Całkiem niedawno było odwrotnie..

Zebrał: (WA)

2024-04-02

Antoni Szpak i (WA)