Morawiecki i jego nadmuchiwanie. Kabaret Klika

Mateusz Pinokio Morawiecki – odsunięty na drugi plan, ostentacyjnie lekceważony przez większość polityków Zjednoczonej Złodziejstwem i Łajdactwem Prawicy – spuścił z tonu i wyraźnie spokorniał.

Rys. Paweł Wakuła

 Już nie jest taki wyniosły, zarozumiały i hardy. Stara się być przyjazny, kontaktowy. Na korytarzach sejmowych zauważa dziennikarzy, nie ucieka przed nimi – nie stroni od rozmowy i odpowiedzi na ich pytania. No robi, co tylko może ten wyjątkowo cyniczny kaczystowski politruk, żeby ocalić swoje nędzne rządy od zapomnienia. Zupełnie niepotrzebnie.

Polacy szybko nie zapomną o Mateuszku – Kłamczuszku. Będą go długo wspominali – darli łacha z nieporadnie granej przez niego roli premiera w Teatrzyku Marionetek Jarosława Kaczyńskiego. W Przenajświętszej Rzeczypospolitej mieliśmy na stolcu szefa rządu różne, różniste osoby, ale żadna z nich aż tak się nie skompromitowała, nie zrobiła z siebie takiej karykatury jak Morawiecki! Powiedzieć o Mateuszku, że był ulubionym popychlem prezesa, to zbyt mało, by opisać jego paskudną, kunktatorską, lizusowską osobowość!

Morawiecki – niepomny swoich licznych kłamstw, uprawianej pod dyktando polityki – udzielił wywiadu Super Expressowi (2 – 3 maja), przywdziawszy szaty dojrzałego dygnitarza, człowieka dialogu. „Jestem politykiem, który jest OTWARTY na porozumienie z innymi partiami, który dąży do pojednania narodowego. Chciałbym, żeby takie pojednanie nastąpiło!”. Powiadają ludziska, że Mateuszek cierpi na chroniczny brak poczucia humoru, a tu proszę bardzo, sypie żartami jeden za drugim! Oto kolejna porcja wiców. „Tusk uderza w portfele Polaków. Tysiące babć i dziadków zamiast myśleć o tym, jaki kupić prezent na komunię św. albo ile dołożyć wnukom do wakacji, zastanawia się, czy starczy im na rachunki!”.

Tekst trafiony, zatopiony! Śmichu-chichu co niemiara – brawo! Idźmy dalej. „Pan prezydent Duda przez blisko 10 lat prowadził bardzo wiele polskich spraw w bardzo dobry sposób i zbudował kapitał polityczny, który zyskał mu miano Patriotycznego Prezydenta. Jego dwie wizyty u prezydentów Bidena i Trumpa pokazują, jak jest szanowaną osobą w świecie polityki!”.

A nie mówiłem – można pęknąć, a nawet pęc ze śmiechu. Po skromnej kolacji u Trumpa amerykańscy satyrycy prześcigali się w ośmieszaniu owego spotkania i flekowaniu Dudy – szanowanego w świecie polityka. Ale nie kopmy leżącego, tylko podążajmy śmiało szlakiem radosnego wywiadu. „Osobiście miałem kilka MĘSKICH rozmów z chłopakami z Suwerennej Polski. Wyjaśniliśmy sobie wprost, czyli tak jak lubię, co można, a czego nie można! Jeżeli ktoś ma uwagi, to zawsze jestem otwarty na dyskusję”.

No jajcarz z Mateuszka, jakich mało. Ziobryści robili z niego wała, pluli mu w twarz, a on twierdzi, że padał deszcz. Żałosne i podłe jest owo robienie z czytelników wariatów. Na koniec wisienka na torcie żartów. „Kiedy szaleje sztorm i potrzebna jest szalupa ratunkowa, oni – czytaj Tusk & załoga – OFERUJĄ DMUCHANEGO jednorożca!”. No, nie da się tego bez rechotania czytać!

PS Morawiecki & cała kaczystowska wierchuszka pozostają przy swojej starej, sprawdzonej ofercie, a mianowicie NADMUCHIWANIU wielkiego balona propagandy sukcesu i DYMANIU rodaków na bezczela, bez znieczulenia! 

2024-05-15

Antoni Szpak


Wiadomości
O języku serca, snu i miłości. Decyzja Dudy o języku śląskim ma prawo boleć
Henryk Martenka
„Walet” tropi „Red is Bad”. Marka odzieżowa sponsorowana za nasze pieniądze
AB
Wielka improwizacja. Rozmowa z prof. RAFAŁEM CHWEDORUKIEM
Krzysztof Różycki
Społeczeństwo
Cwaniaków ci u nas dostatek. Mężczyzna oszukiwał kobiety na pieniądze
Bohdan Melka na podst. Kanał Zero, Uwodził i wyłudzał pieniądze, 31.05
O krok od wystrzału. Co się stało z polską klasą średnią?
E.W. na podst. Dawid Karpiuk. Uwaga, toniemy. Newsweek nr 23/2024
Świat/Peryskop
Kraje bałtyckie i Finlandia w gotowości. Nie chcą dać się zaskoczyć Rosji
KA na podst.: lrt.lt, news.err.ee, vz.lt, ft.com, theconversation.com, nv.ua
Wojna na Ukrainie a dzieci. Wiele z nich zginęło lub zostało rannych
AS na podst.: bbc.com, abcnews.go.com
Afrykański apetyt Rosji. Co planuje Putin na tych terenach?
(ChS) Na podst. www.sme.sk
Paryskie gołębie, miejcie się na baczności!
Piotr Czarzasty, Paryż, korty Rolanda Garrosa
Gjlilan. All inclusive dla więźnia
(ChS) na podst.: www.dnevnik.bg, www.koha.net, www.apnews.com
Lifestyle/Zdrowie
Ta terapia może pomóc wielu dzieciom w odzyskaniu słuchu
TŁ, ELEANOR HAYWARD © Times Newspaper Limited, London 2024
Szczepionka przeciw czerniakowi. To przełom w zmaganiach z rakiem
KK na podst.: BBC, Reuters, The Guardian, Der Spiegel, CNBC, The Daily Mail
Kontrowersyjne słowa Pawła Golca o koniach. Komentarze internautów
(bin) na podst. www.pudelek.pl, www.salon24.pl www.gazeta.pl
Angorka