Nietypowe pochówki. Sposoby wybrane
Anna Maria Jopek śpiewała o sobie jako ziarenku piasku w klepsydrze w piosence „Ale jestem” na Eurowizji w 1997 roku. Dzisiaj, choć w Polsce wybór pochówku ogranicza się do tradycyjnego pochówku lub kremacji, istnieje szereg nietypowych opcji dostępnych w innych krajach.
Przykłady to:
- Fajerwerki z prochów: Hunter S. Thompson, amerykański dziennikarz i pisarz zmarły w 2005 roku, miał swoje prochy wystrzelone z armaty na szczycie wieży na swojej farmie w Kolorado, tworząc widowiskowy pokaz fajerwerków.
- Amunicja z prochów: Firma Holy Smoke produkuje amunicję do broni palnej z prochów zmarłych. Z połowy kilograma prochów można uzyskać 100 pocisków do karabinu lub 250 do strzelby lub pistoletu.
- Tatuaż z prochów: Prochy zmarłych dodaje się do pigmentów używanych do tatuażu, pozwalając bliskim nosić niewielką część ukochanej osoby na swoim ciele.
- Ołówki z prochów: Brytyjska projektantka Nadine Jarvis oferuje zestaw 240 ołówków wykonanych z prochów zmarłych, z każdym ołówkiem stanowiącym miniaturowy nagrobek z nadrukiem imienia, nazwiska i dat życia zmarłego.
- Płyty winylowe z prochów: Firma And Vinyly tłoczy płyty winylowe z prochów zmarłych, gdzie klient może wybrać ulubioną muzykę lub przesłanie do nagrania, a okładka płyty pełni funkcję nagrobka.
Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.
Już od
22,00 zł/mies
Subskrybuj