Tydzień z życia gwiazd. Maja Hyży mówi, ile powinno się zarabiać

Co wydarzyło się w poprzednim tygodniu w świecie polskich gwiazd i mediów? Poniżej zbiór najciekawszych informacji.

Źródło: YouTube

Poznał nową miłość

Michał Wójcik (52 l.) z kabaretu Ani Mru-Mru w 2023 roku stracił swoją partnerkę, która usłyszała przerażającą diagnozę. Okazało się, że ma raka. Pudelek napisał, że „kabareciarz zbierał pieniądze na leczenie ukochanej i do samego końca wierzył, że uda im się pokonać chorobę. Niestety, stało się inaczej. Żegnając partnerkę, Wójcik przyznał, że wszystko, co zrobił i czego dokonał, stało się nieważne. Po kilku miesiącach wrócił do pracy, a teraz przyznał, że to dzięki nowej miłości, Ani, udało mu się podnieść po rodzinnej tragedii. – To osoba, bez której bym się nie podniósł po tym, co się ostatnio stało. Pilnuje mnie. Stoczyłbym się, a może jeszcze dalej, bo bywały sytuacje destrukcyjne. Był to dla mnie potężny cios i szok. Takie jest życie – powiedział (…). Dodał, że pracuje nad tym, aby żałoba się już skończyła, a płacz pomaga mu oczyścić głowę ze smutnych emocji. – Wiele dla mnie znaczyła, wiele dla niej zrobiłem, ale chcę iść do przodu. Pracuję nad tym mocno, by żałoba się skończyła, tym bardziej że jestem taką osobą, a nie inną. Jestem od tego, żeby ludziom przekazywać pozytywną energię, więc muszę oczyścić swoją głowę i źródło energetyczne. Życie pokazuje, że im większy upadek u mnie, tym większa energia i bardziej się podnoszę. I do tego dążę w tej chwili. Płaczę, bo to jest smutna sytuacja, ale ten płacz mnie bardzo dopinguje i oczyszcza (…)”.

Panseksualny Michał Szpak

Wokalista Michał Szpak (33 l.) to kolorowy ptak. Niejednokrotnie szokował opinię publiczną oryginalnymi stylizacjami. Viva! twierdzi, że „jakiś czas temu zdecydował się również ujawnić prawdę o swojej seksualności. Okazuje się, że artysta jest panseksualny. Uciął w ten sposób spekulacje na temat orientacji. W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym wyznał, że należy do społeczności LGBT+. – Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić – tłumaczył artysta. – Miłość nie ma płci. Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze. Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie (…). Założeniem panseksualizmu jest seksualne wyzwolenie, a miłość fizyczna może dotyczyć każdej osoby, niezależnie od płci, wieku czy poglądów, a nawet samego siebie. W tej orientacji nie chodzi jedynie o pociąg fizyczny, ale przede wszystkim emocjonalny do innych ludzi, niezależnie od tego, jakiej są płci czy tożsamości seksualnej (…)”.

Zarobki w „Tańcu z gwiazdami”

Portal Gwiazdy zastanawia się, ile Małgorzata Ostrowska-Królikowska (59 l.) zarobiła w Tańcu z gwiazdami? Niestety, aktorka odpadła w 3. odcinku. „(…) Zdaniem jurorów znacznie słabiej poradzili sobie Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel, jednak to Królowa życia mogła liczyć na większe wsparcie swoich fanów. Widzowie zdecydowali, że to gwiazda Klanu pożegna się z polsatowskim show. Szybko zaczęły się również spekulacje na temat zarobków aktorki w TzG. Według niepotwierdzonych informacji serialowa Grażynka inkasowała za każdy odcinek ok. 10 tys. zł. Do końca trwającej edycji pozostało jeszcze 9 występów na żywo. Gdyby tylko Małgorzata Ostrowska pozostała do końca, miałaby zarobić nawet 90 tys. zł, i to jedynie ze swojego gwiazdorskiego honorarium. Nagrodą główną w programie jest statuetka Kryształowej Kuli. W edycjach od szóstej do trzynastej, które były emitowane przez TVN, zwycięzca otrzymywał również samochód. W seriach produkowanych przez Polsat zwycięzcy dostają 150 tys. zł, przy czym celebryta 100 tys. zł, a tancerz 50 tys. zł”.

Podzielił się ciekawostką z fanami

Shownews odkrył, że w sieci pojawiły się komunikaty o stanie zdrowia Michała Bajora (66 l.). Choroba pokrzyżowała mu nawet jego plany zawodowe. „(…) Artysta stara się być w stałym kontakcie z fanami, w czym pomaga mu konto na Instagramie. To właśnie tam ujawnił, że ma problemy ze zdrowiem. Choroba gardła i tchawicy sprawiła, że zamiast pojawić się w kinie, wolał zostać w domu. Przy okazji podzielił się pewną opowiastką. – Ale przypomniałem sobie o jeszcze jakiejś obiecanej opowiastce o nakryciach mojej głowy. A zatem: podobnie jak z oficerską czapką w «Hanussenie» było z hełmem w bułgarskim filmie pod polskim tytułem «Ratunek dla miasta», w którym główne role zagraliśmy ze świętej pamięci świetnym aktorem Janem Nowickim. Niezwykle inteligentnie złośliwy artysta. Wiedział ode mnie, że w (prawie) wszystkich nakryciach głowy wyglądam mało wiarygodnie. I cóż zrobił drogi kolega (graliśmy obaj niemieckich oficerów)? Wymusił na reżyserze filmu, że muszę do ujęcia nałożyć hełm, bo świetnie będę w tym wyglądać, a ponadto żołnierz nie może mieć odkrytej skroni. No i musiałem nałożyć ten hełm przy całej ekipie i… wszyscy ryknęli śmiechem. Cóż, wygrałem i zagrałem scenę bez hełmu, ale jakim kosztem (…)”.

Ile zarabiać, by godnie żyć?

Czy istnieje pewna miesięczna kwota pieniędzy, która pozwala spokojnie i godnie żyć w Polsce? – zastanawia się Kozaczek. „Znani i lubiani od kilku tygodni są o to pytani. I o ile Anna Wendzikowska (42 l.) podała dość zawrotną sumę – 40 tys. złotych, o tyle Maja Hyży (34 l.) wskazała na bardziej realny pułap. Stwierdziła, że wiele zależy oczywiście od tego, czy mamy do czynienia z singlem czy rodziną. Pary z gromadką dzieci będą miały znacznie większe potrzeby. Takim mieszkańcom stolicy przydałoby się zasilać co 30 dni konto około 15 tys. złotych. – Singiel, żeby godnie żył, powinien zarabiać 7 tys. Jeżeli chodzi o rodzinę – nie będę mówić na moim przykładzie, bo taka ilość dzieci, to są wyjątkowe sytuacje. Taka standardowa rodzina, żeby sobie jeszcze pozwoliła na cokolwiek, powinna mieć w Warszawie 10, 12, 15 tys. Myślę, że to nie jest nic takiego top. W Polsce, niestety, jest coraz drożej, sama wiem na własnym przykładzie. Płacę za mieszkanie, cały czas to rośnie, itd., itd. Kupuję artykuły spożywcze, bo gotuję dzieciom, więc ja wszystko wiem i wydaje mi się, że są to takie pieniądze na takie ok życie… – wyjaśniła Maja (…)”. 

2024-03-26

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz


Wiadomości
Szpieg przesądzony. Polskę nawiedziła mania na tym punkcie
Michał Ogórek
„Zamachy były, są i będą”. Rozmowa z antyterrorystą
Krzysztof Różycki
Eurowizja 2024. Muzyka nie łagodzi obyczajów
Plotkara
Michelle Obama w Polsce. Zarezerwowano 30 pokoi w hotelu Sheraton
Maciej Woldan
Dlaczego góral bije konia? O tradycji i patologii
Henryk Martenka
Społeczeństwo
Człowiek dziwaczny i ekscentryczny… Morderca milczy na sali sądowej
Katarzyna Binkowska
Chełmno – Miasto Zakochanych. Slogan chroniony prawem
Wojciech Barczak
Dzikie Bieszczady i ich tajemnicze, opuszczone wsie
Martin Martinger
Tomasz Brzeziński po ciężkiej walce z uzależnieniem pomaga dzisiaj innym
Tomasz Gawiński
Będzie się pisało „Warszawianin”. Poprawki w ortografii
Maciej Malinowski
Świat/Peryskop
Relokacja imigrantów. Rozmowy z Janiną Ochojską i Andrzejem Zapałowskim
Krzysztof Różycki
Wieczny i wonny. Ogród na zboczach Awentynu
ANS
Hymny narodów świata: Galicja
Henryk Martenka
Moda, drogie samochody i kalifat. Kim są „pop-islamiści”?
MH na podst.: focus.de, nin.rs, ynetnews.com
Gruzini walczą o przyszłość kraju. Trwa bojkot „ruskiego prawa”
KK na podst.: BBC, Reuters, AFP, Georgia Today, The Moscow Times
Lifestyle/Zdrowie
„Seksmisja” ma już 40 lat i wraca do kin
(KGB) na podst. Radio RMF FM
Rak nie wybiera. Królewski status nie ma tutaj znaczenia
Ewa Wesołowska
Andrzej Seweryn. Doświadczony aktor, który chce uczyć się od młodych
Na podst. tekstu Karoliny Morelowskiej-Siluk
Sanatoria czekają na zmiany. Na miejsce nie będziemy już czekać tak długo?
Andrzej Marciniak
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zębach, aby pozostały zdrowe na lata
A.M.
Angorka