R E K L A M A
R E K L A M A

Niemcy potwierdzają związek imigrantów z wyższym poziomem przestępczości

Europoseł PO Janusz Lewandowski podzielił się niepokojącymi wynikami, które dotyczą zależności pomiędzy liczbą uchodźców w danym kraju a wzrostem przestępczości. Wielu internautów zaczęło kpić z polityka. "Pan jesteś serio zdziwiony, czy tylko głupa Pan udajesz?" – czytamy w jednej z opinii.

Źródło: Pixabay

Europoseł PO Janusz Lewandowski zdecydował się zbadać argumenty przeciwników masowej migracji, którzy nieustannie alarmują o niepokojących statystykach dotyczących wzrostu przestępczości w obszarach, gdzie mieszka duża liczba imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Informacje, które pozyskał z Niemiec, potwierdziły najgorsze obawy.

„Szukałem zaprzeczenia, ale z Niemiec przyszło potwierdzenie: imigranci mają rosnący udział w przestępczości. Np. w Bawarii stanowią 17,1% ludności, ale 39,6% przestępstw, w Hamburgu 16,9% do 49,6% itd. (Bild-Zeitung). Oby polska statystyka była lepsza” – napisał na portalu X. 

Jego post spotkał się ze sporą liczbą kpiących komentarzy. Czytamy: 

„Żodyn się nie spodziewał” – skomentowała Ewa Zajączkowska-Hernik, rzeczniczka prasowa Konfederacji. Jej odpowiedź uzyskała prawie cztery razy więcej polubień niż sam wpis Janusza Lewandowskiego. 

„A dlaczego miałaby być lepsza? Jest jakiś powód, oprócz chciejstwa szkodników-dyletantów, takich jak Pan?” – ocenił publicysta Radek Pogoda.

„Pan jesteś serio zdziwiony, czy tylko głupa Pan udajesz?” – zapytał inny użytkownik Świadomy Obserwator. 

Niełatwe życie uchodźcy

Na wpis europosła zareagowała sama Agencja Unii Europejskiej ds. Azylu (EUAA), która zamieściła krótki film na temat zazwyczaj ciężkiej sytuacji imigrantów, którzy starają się o azyl w krajach europejskich. „Osoby ubiegające się o azyl często doświadczają traumatycznych doświadczeń – od przemocy po znęcanie się – zanim dotrą do Europy, co czyni je podatnymi na dalsze krzywdy” – czytamy. Prezentuje to drugą stronę medalu. Stereotypy nie biorą się z powietrza, jednak warto zastanowić się nad perspektywą uchodźców.

Według najnowszych statystyk Unia Europejska liczy obecnie 446,7 mln mieszkańców. 23,8 mln stanowią obywatele państw spoza UE, co daje 5,3% całkowitej liczby ludności. 38 mln to natomiast ludzie urodzeni poza UE (8,5% społeczeństwa UE).

2024-03-28

Anna Jadowska-Szreder