Kurator Nowak mówi o masturbacji przedszkolaków ze Szwecji

"Te (lewicowe - przyp. red.) środowiska twierdzą, że najłatwiej rozładować emocje małego dziecka poprzez masturbację. W szwedzkich przedszkolach są specjalne pokoje, do których nauczycielka idzie z dzieckiem i go masturbuje. On potem wie, że sam może się masturbować" - twierdzi kurator Barbara Nowak z Małopolski w rozmowie z Pawłem Figurskim z WP.

Barbara Nowak (fot. YouTube)

Kurator Nowak – sabotażystka prawicy?

PiS zniechęcił do siebie wielu konserwatywnych wyborców, którzy nie lubią światopoglądowego radykalizmu wypowiedziami takich osób jak chociażby minister edukacji Przemysław Czarnek, który traktował priorytetowo walkę z „seksualizacją dzieci” i „ideologią LGBT” w szkołach. Jednak jeszcze więcej absurdalnych słów pada z ust Barbary Nowak, małopolskiej kurator, która dała się poznać jako ultrakatolicka fanatyczka. Swoimi wypowiedziami w istocie szkodzi Kościołowi, który ośmiesza.

Strach przed tęczową flagą

Wywiad, jakiego kurator Nowak udzieliła WP, pewnie odbije się szerokim echem w polskich mediach, ponieważ nie brakuje w nim kuriozalnych tez. Ba, jest ich całkiem sporo. Musimy mieć świadomość, że przedstawicielka PiS w oświacie jest przerażona tym, jak mocno eksponuje się w przestrzeni publicznej tęczową flagę, a co o niej dokładnie sądzi?

Tęczowa flaga jest nośnikiem ideologii, która niesie śmierć i nie ma szacunku do życia i człowieka” – grzmi kurator Nowak.

Kurator Nowak widzi powrót marksizmu

Komunizm w Europie upadł już ponad trzy dekady temu, ale zdaniem kurator Nowak obecnie odradza się w innej formie:

Ideologia, jaka idzie z Zachodu – neomarksistowska, to świat, do jakiego nie chciałabym powrotu. Nie chcę niewoli, za niczym z komuny nie tęsknię. Nie chcę jedynie słusznej ideologii. Ideologia komunistyczna ubarwiona różnymi kolorami, nadchodzi. Mówiąc o ideologii marksistowskiej, mówimy o określonym działaniu w dążeniu do określonego celu. To działania za pośrednictwem wymyślonej walki klas, stwarzania wymyślonego zagrożenia, których celem jest doprowadzenie ściśle zdefiniowanej grupy do władzy nad resztą. Władzy absolutnej, w której nawet cała ekonomia była podporządkowana władzy politycznej, gdzie nie było żadnego ekonomicznego rachunku” – konstatuje w rozmowie z WP kurator Nowak.

W istocie to właśnie przedstawicielka PiS dorabia ideologię do tego, o czym mówi. Dostrzeganie „wymyślonej walki klas” wskazuje nie tyle na nadinterpretację, co ideologiczną obsesję. To ultrakonserwatywne spojrzenie na rzeczywistość najpewniej skłania małopolską kurator do dostrzegania analogii do komunizmu.

W niemieckiej szkole rozprawia się o domach publicznych – teza kurator Nowak

Dziennikarz prowadzący rozmowę z kurator Nowak w WP przytoczył jej słowa: „W niemieckiej szkole dzieci otrzymują np. do rozwiązywania zadania sporządzenia kosztorysu funkcjonowania domu publicznego z uwzględnieniem różnych preferencji seksualnych klientów.”. Następnie poprosił, by sprecyzowała, gdzie konkretnie dochodzi do takich niedorzecznych i gorszących scen.

Przedstawicielka PiS w oświacie uciekała się do ogólników, dodała tylko, że pisał o tym ksiądz Oko. Ale to nie był koniec wywodów tego typu, ponieważ nadmieniła równie, że w podręczniku o pedagogice seksualnej jest scenariusz lekcji pt. „Nowy burdel dla wszystkich”.

Wydaje się, że ultrakonserwatywne zapędy kurator Nowak sprawiły, że zabrnęła w ideologiczne szaleństwo. Wszędzie widzi neomarksizm, tęcza jest dla niej symbolem śmierci… Nie jest to język dialogu, tylko konfrontacyjny ton i chęć walki z często wyimaginowanymi wrogami. To może wywoływać uśmiech politowania nawet w przypadku umiarkowanych konserwatystów.

 

2023-11-20

Bartłomiej Najtkowski