Królikowski zatrzymany. Prowadził pod wpływem narkotyków

Znany z wielu polskich produkcji i seriali Antoni Królikowski został zatrzymany przez warszawskich funkcjonariuszy Policji. Do zatrzymania celebryty doszło w sobotę po godzinie 16.00 w Warszawie przy ulicy Kolejowej.

Antoni Królikowski jest bardzo kontrowersyjną postacią, która zaliczyła wiele wpadek. Internauci otwarcie krytykują jego zachowanie / fot. PAP

Uwagę policjantów przykuł kierowca audi, którego zachowanie sugerowało upojenie alkoholowe. Alkomat nie potwierdził jednak, że właściciel jest pijany, dlatego funkcjonariusze postanowili przeprowadzić narkotest. Ten już zdołał wykazać obecność substancji odurzających w organizmie 34-latka. Aktor został przewieziony do komendy na Woli.

Antoni Królikowski wyraził zgodę na podawanie jego pełnego nazwiska oraz na publikację swojego wizerunku. Aktor wydał oświadczenie na swoim Instagramie, gdzie przedstawił całe zdarzenie ze swojej perspektywy. Zarzucił funkcjonariuszom, że nie pozwolili mu spotkać się z córką.

Swoje oświadczenie aktor zmieścił jako relację na Instagramie / fot. Instagram

W 2022 roku Antoni Królikowski wyznał opinii publicznej, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Badania ISRN Neurology potwierdziły, że preparaty na bazie marihuany leczniczej mogą ograniczyć spastyczność nawet do 40 proc.. I właśnie ze względu na te właściwości lek został wprowadzony na polski rynek, a osoby najbardziej go potrzebujące otrzymały możliwość skorzystania z jego dobroczynnych właściwości.

Krytyka ze strony internautów

Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że Antoni Królikowski jest bardzo kontrowersyjną postacią słynącą z wielu dość istotnych wpadek jak choćby ze stworzenia gali MMA, w której sobowtóry Władimira Putina i Włodymyra Zełenskiego miały stoczyć ze sobą walkę. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Komentatorzy rozpoczęli dyskusję związaną z różnicami pomiędzy medyczną marihuaną a tą, która pochodzi z bliżej nieokreślonego źródła. Marihuana, która nie jest przeznaczona stricte dla pacjentów, posiada moc trudną do określenia.

Inną ważną kwestią, na którą internauci zwrócili uwagę, był sam fakt prowadzenia przez aktora  pojazdu pod wpływem środków odurzających. W tym wypadku nie miało znaczenia, w jakim celu zażył te substancje, ponieważ przepisy jednoznacznie zakazują takiego zachowania. Prawo jazdy można wówczas stracić na okres wynoszący od pół roku do trzech lat. Dodatkowo dość problematyczne jest to, że ustawodawstwo nie określa, jakie stężenie THC we krwi przesądza o byciu „pod wpływem”.

Antoni Królikowski to syn Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Dziecko postanowiło iść w ślady swoich rodziców i także rozpoczęło karierę aktorską. Sławę młodemu Królikowskiemu przyniosły przede wszystkim filmy wyreżyserowane przez Patryka Vegę takie jak „Polityka” czy „Pętla”. Krytycy filmowi nie zostawili na nich suchej nitki, ale Polacy chętnie oglądali je w kinach, a twarz Antoniego Królikowskiego stała się szeroko rozponawalna.

Zobacz także:

Joe Biden w Polsce. Prognozy wizyty prezydenta USA

Przywódca Chin wygłosi przemówienie dotyczące inwazji na Ukrainę

2023-02-20

Angora