R E K L A M A
R E K L A M A

Romualda Wąsik z zarzutami. Jej mąż musi stawić się w prokuraturze

Żona Macieja Wąsika, Romualda, ma duże kłopoty. Wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

Fot. YouTube

Antypaństwowe demonstracje

Romualda Wąsik, dyrektorka Departamentu Nadzoru nad Chemikaliami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, została objęta postępowaniem dyscyplinarnym ze względu na rzekome nawoływanie do antypaństwowych demonstracji. Takie działanie z jej strony zasugerował jeden z urzędników.

Maciej Wąsik, mąż Romualdy, oraz Mariusz Kamiński zostali wezwani do prokuratury. Według polityka PiS, to działanie stanowi element „zemsty politycznej Donalda Tuska”.

Te represje dotykają nie tylko nas, ale chociażby moją rodzinę. Wobec mojej żony, która pracuje w instytucji publicznej, wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Chyba nadgorliwy urzędnik stwierdził, że nawoływała ona do demonstracji antypaństwowych. To język jakby ze stanu wojennego – ocenił Maciej Wąsik.

Polityk zaznaczył także, że jego żonie zarzuca się również publiczne okazywanie zażyłości z posłem na Sejm. Zarówno on jak i Mariusz Kamiński oświadczyli, że nie obawiają się ewentualnych represji ze strony Donalda Tuska i staną, twardo przedstawiając swoje stanowisko.

Według informacji Gazety.pl, Kamiński został wezwany do prokuratury o godzinie 10:00, a Maciej Wąsik o godzinie 12:00 w czwartek, 18 kwietnia. Kamiński skomentował to jako aktywne zaangażowanie prokuratury w tłumienie opozycji, nazywając te działania bezprawnymi i zwiastującymi służalczość wielu ludzi pracujących w prokuraturze.

Zażyłość z posłem

Wąsik, odnosząc się do zarzutu zażyłości swojej żony z posłem na Sejm RP, nie miał wątpliwości, że chodzi o niego. Bronił się twierdzeniem, iż ich małżeństwo po prostu bazuje na zażyłości. Zdaje się jednak, że Maciej Wąsik nie do końca prawidłowo zinterpretował stawiany jego żonie zarzut. Chodzi tu bowiem w głównej mierze o fakt, że Romulada Wąsik dość dynamicznie pięła się po szczeblach kariery.

Żona byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji jest specjalistką z dziedziny chemii i biochemii. Po odbyciu kadencji radnej dla partii Prawo i Sprawiedliwość na Pradze-Południe, zrezygnowała z mandatu w 2020 roku. Niedługo potem zaczęła pracować jako ekspertka w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Wkrótce po tym awansowała na stanowisko dyrektorki w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi.

 
2024-04-17

Sebastian Jadowski-Szreder na podst. O2, Gazeta.pl