Współzałożyciel Netflixa podarował 7 milionów dolarów Kamali Harris

Reuters informuje, Reed Hastings, współzałożyciel i były CEO Netflixa, przekazał 7 milionów dolarów na kampanię wyborczą wiceprezydent Kamali Harris, która kandyduje na prezydenta USA. Kamala Harris jest obecnie faworytką w wyścigu do Białego Domu po rezygnacji Joe Bidena z ubiegania się o reelekcję.

Źródło: YouTube

Przedsiębiorca publicznie wyraził swoje poparcie dla Harris w poniedziałek, kiedy uzyskała większość głosów delegatów Demokratów i stała się oficjalną kandydatką partii. 7 milionów dolarów to największa dotychczas darowizna polityczna przekazana przez Hastingsa na rzecz jakiegokolwiek kandydata w wyborach prezydenckich.

 

Źródło: X

Gratulacje dla Kamali Harris – teraz czas na zwycięstwo – napisał Hastings na swoim profilu na platformie społecznościowej.

Hastings był współzałożycielem Netflixa w 1997 roku. Ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w 2023 roku, a obecnie pełni funkcję prezesa wykonawczego zarządu przedsiębiorstwa.

Joe Biden zrezygnował z kandydowania w wyborach w 2024 roku pod naciskiem innych Demokratów i darczyńców, w tym Reeda Hastingsa. Kampania Harris zebrała 81 milionów dolarów w ciągu 24 godzin od rezygnacji Bidena, co jest rekordem jednodniowego zarobku dla jakiejkolwiek kampanii w 2024 roku.

Kamala Harris dołączyła do wyścigu

Tymczasem Kamala Harris zaczyna prezentować swój program wyborczy. W tym celu udała się w poniedziałek do Wilmington w stanie Delaware, aby spotkać się personelem kampanii wyborczej.

W listopadzie tego roku pomożemy wybrać w Kongresie większość, która zgodzi się, że rząd nie powinien mówić kobiecie, co ma robić ze swoim ciałem – napisała w mediach społecznościowych polityk. Zadeklarowała również, że jeśli zostanie prezydentem, a parlament przyjmie przepisy liberalizujące wolność reprodukcyjną, to ona je podpisze.

Będziemy walczyć o wolność reprodukcyjną. Wiedząc, że jeśli Trump dostanie szansę, podpisze ogólnokrajowy zakaz aborcji – mówiła podczas spotkania z zespołem kampanii wyborczej.

Jej zdaniem obecnie każdy Amerykanin stoi przed pytaniem, w jakim kraju chce żyć: w kraju wolności, współczucia i rządów prawa, czy w kraju chaosu, strachu i nienawiści. Każdy z nas ma możliwość odpowiedzi na to pytanie. Zatem przez następne 106 dni mamy pracę do wykonania – dodała.

2024-07-24

Anna Jadowska-Szreder na podst. Reuters, PAP