Taylor Swift działa dla Joe Bidena? „Kupiła wszystkie kłamstwa na temat konserwatystów”

Sojusznicy Donalda Trumpa oraz konserwatywne media intensywnie atakują Taylor Swift, obawiając się jej potencjalnego wpływu na wybory w 2024 roku na korzyść Joe Bidena. Po niedzielnym incydencie na boisku, pojawiły się teorie spiskowe, sugerujące, że Swift jest kluczowym celem wsparcia dla kampanii Partii Demokratycznej.

Źródło: Flickr, Wikimedia

Sojusznicy Donalda Trumpa oraz konserwatywne media w Stanach Zjednoczonych rozpowszechniają teorie spiskowe na temat Taylor Swift. Ich obawa wynika z przekonania, że światowej sławy gwiazda pop może mieć wpływ na wyniki wyborów w 2024 roku na korzyść Joe Bidena.

Co łączy Taylor, futbol i Bidena?

Ataki z republikańskiej strony znacznie się zaostrzyły w ostatnich dniach. Taylor Swift stała się głównym celem w ostrych konfliktach polityczny-kulturowych, które obecnie mają miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jednym z kluczowych momentów, który rozpalił gniew ruchu Trumpa „Make America Great Again””, był incydent z niedzieli. Taylor Swift podjęła decyzję o publicznym wsparciu i całowaniu swojego chłopaka Travisa Kelce’a na boisku w Baltimore, po tym jak drużyna futbolu amerykańskiego, Kansas City Chiefs, zapewniła sobie miejsce w Super Bowl w obecnym sezonie.

Kolejnego dnia ukazał się artykuł w New York Times sugerujący, że Taylor Swift jest uważana za „największy i najbardziej wpływowy cel wsparcia” dla kampanii Joe Bidena. Wśród oskarżeń wysuwanych przez niektórych sojuszników Donalda Trumpa pod adresem Swift zaczęły pojawiać się nietypowe teorie. Według nich, Swift jest rzekomo zaangażowana w spisek, w którym uczestniczy również National Football League. Chodziłoby o podtrzymanie stanowiska Joe Bidena w Białym Domu.

Taylor Swift nie udzieliła dotąd poparcia żadnemu z kandydatów, jednak „The New York Times” dodatkowo doniósł, że doradcy prezydenta mają nadzieję zatrudnić ją jako członka kampanii. Decyzja ta wynika z uwzględnienia jej szerokiego wpływu kulturowego.

Trzeba przyznać, że gwiazda ostatnio nie znika z centrum  zainteresowania wśród konserwatywnych polityków, w tym byłego kandydata na prezydenta, Viveka Ramaswamy’ego. „Zastanawiam się, kto wygra Super Bowl w przyszłym miesiącu. Zastanawiam się też, czy tej jesieni sztucznie wspierana kulturowo para otrzyma duże poparcie prezydenta. To tylko dzikie spekulacje” – napisał na portalu X.

Fox News o Taylor Swift

We wtorek wieczorem gospodarz Fox News, Sean Hannity, zapytał: „Czy Taylor zdaje sobie sprawę, że facet, którego chcą, żeby poparła, to coś w rodzaju potykającego się, niezdarnego bałaganiarza, który nie ma energii nawet na wygłoszenie 30-minutowego przemówienia, nie mówiąc już o występie na trzygodzinnym koncercie jak ona to robi?”

„Może po prostu kupiła wszystkie kłamstwa na temat konserwatystów i republikanów, że są rasistowscy, seksistowscy, homofobiczni, ksenofobiczni, transfobiczni i islamofobiczni. Republikanie i konserwatyści chcą brudnego powietrza i wody oraz całkowitego zakazu wszelkiej aborcji bez wyjątków” – dodał Hannity.

2024-02-01

Anna Jadowska-Szreder na podst. Independent, Financial Times