Karetka wojskowa uszkodzona na granicy z Białorusią

W rejonie Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem rzuconym przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi.

Fot. Wikimedia

O zdarzeniu poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na portalu X. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Nasi żołnierze jak co dzień muszą się mierzyć z agresją. W rejonie Dubicz Cerkiewnych, karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – możemy przeczytać w oświadczeniu Dowództwa.

Przypomnieć w tym miejscu należy, iż od czwartku obowiązuje tam strefa buforowa wzdłuż około 60 km granicy z Białorusią, gdzie na niektórych odcinkach nie wolno przebywać w pasie 200 metrów od granicy, a na innych w pasie 2 km. Jak podało MSWiA:

Na podstawie przepisów rozporządzenia strefa obejmie zakazem przebywania długość granicy na odcinku 60,67 km, położonym w zasięgu terytorialnym Placówek Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych oraz Czeremsze. Na odcinku około 44 km obszar objęty zakazem to 200 m od linii granicy państwowej. Natomiast na odcinku około 16 km, położonym w rejonie rezerwatów przyrody, strefa będzie szersza i wyniesie około 2 km. Obszar strefy objętej zakazem nie obejmuje, co do zasady, miejscowości i szlaków turystycznych, tak aby skutki wprowadzonych ograniczeń były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, turystów czy innych podmiotów prowadzących działalność zawodową.

2024-06-14

Sebastian Jadowski-Szreder na podst. PAP, DoRzeczy, Onet