Hołownia: Koniec z ochroną Kaczyńskiego w Sejmie

Marszałek Szymon Hołownia zapowiedział na konferencji prasowej, że od kwietnia prywatni ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego nie wejdą w kuluary i przez główne wejście Sejmu, bo ich wejściówki wygasną.

Źródło: YouTube

Mocne słowa Hołowni

Nie specjalnie interesuję się składem osób towarzyszących prezesowi Kaczyńskiemu, bo mnie to po prostu nie interesuje – powiedział wczoraj marszałek Hołownia z sarkazmem o prywatnej ochronie prezesa PiS w Sejmie w charakterze „współpracowników”.

Grom Group chroni Kaczyńskiego

W sierpniu ubiegłego roku Waldemar Stańczak został zatrudniony w gabinecie politycznym ówczesnego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej pracował w firmie ochroniarskiej Grom Group.

Kulisy działań ochrony prezesa PiS ujawnił jeden z wtajemniczonych:

— Oni są uważani w PiS za najsilniejszą grupę nacisku na prezesa. Dlatego trzy czwarte PiS-u ich nienawidzi. Chodzi o dostęp do Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego kto może, im się podlizuje. Jeżeli ci będący najbliżej prezesa ochroniarze uznają, że ktoś nie może do niego wejść, to za żadne skarby tam nie wejdzie. Prezes ma do nich absolutne zaufanie i polega na ich decyzjach — powiedział w rozmowie z Onetem były żołnierz GROM.

Czasami dochodzi do kuriozum, jeszcze raz zacytujmy rozmówcę Onetu:

Często jest tak, że jeżeli jakiś ważny polityk PiS chce coś powiedzieć Kaczyńskiemu, to najpierw musi to przekazać im, a dopiero oni przekażą to prezesowi albo zorganizują mu z nim spotkanie — zdradził były żołnierz GROM.

Kaczyński nie ufa Straży Marszałkowskiej?

Prezes PiS jest znany z podejrzliwości do wielu osób, pewnie dlatego w Sejmie towarzyszy mu prywatna ochrona i swobodnie wchodzi w kuluary. Szymon Hołownia tymczasem uważa, że Straż Marszałkowska wystarczająco może chronić posłów.

— Moja ocena jest znana państwu. Uważam, że Straż Marszałkowska i Służba Ochrony Państwa w przypadku osób, którym ta ochrona przysługuje, są absolutnie kompetentnymi i wystarczającymi jednostkami, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim nam na terenie Sejmu — powiedział niedawno Hołownia.

Zaznaczmy, że wejściówki dla ochroniarzy Jarosława Kaczyńskiego zostały wydane jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu i przestaną być ważne na koniec marca, a więc już wkrótce. Pewnie gdy tak się stanie, PiS zrobi kolejny zamęt na Wiejskiej w trosce o swojego przywódcę.

2024-02-21

Bartłomiej Najtkowski