Ksiądz Tomasz Z. usłyszał wyrok. Finał sprawy z orgią na plebanii

Ksiądz Tomasz Z., znany z urządzenia orgii na plebanii, został skazany przez sąd.

Rys. Paweł Wakuła

We wrześniu 2023 roku w Dąbrowie Górniczej ksiądz Tomasz Z. urządził kontrowersyjne wydarzenie, które wywołało wiele emocji. Na imprezę zaproszono męską prostytutkę, nie omieszkano się także zażywać narkotyków.

Podczas tej gejowskiej orgii doszło do nieprzyjemnego incydentu – jeden z uczestników stracił przytomność. Pomimo próśb o pomoc, ratownicy nie mogli wejść do mieszkania, dopóki nie przybyła policja. W efekcie duchowny został oskarżony i stanął przed sądem, zaś sędzia Sylwia Banach uznała go za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Kara, jaką otrzymał, to rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności.

Ksiądz Tomasz urządził tę imprezę w swoim mieszkaniu służbowym na plebanii, co wzbudziło dodatkowe kontrowersje. Incydent ten był jednym z wielu problemów, z którymi zmierzył się duchowny, gdyż wcześniej został ukarany przez kościelną komisję za wysyłanie obscenicznych wiadomości i filmów o charakterze seksualnym. Skutkiem tych działań był czteroletni zakaz publicznego sprawowania sakramentów i noszenia stroju duchownego nałożony przez Stolicę Apostolską.

2024-04-13

Na podst. tekstu Elizy Makowskiej, Przemysława Glumy i Katarzyny Kapusty-Gruchlik