Debata kandydatów na prezydenta Warszawy na Kanale Zero. Trzaskowski odmówił

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zdecydował się nie uczestniczyć w debacie kandydatów na wybory samorządowe w Kanale Zero.

Fot. YouTube

Wszyscy poza jednym

Wszyscy inni politycy potwierdzili swoją obecność w dyskusji, którą poprowadzi Krzysztof Stanowski. Dziennikarz wyraził swoje niezadowolenie postawą Rafała Trzaskowskiego. W nadchodzącej sobotniej debacie przedwyborczej w Kanale Zero zaprezentują się: Tobiasz Bocheński, reprezentujący PiS, Magdalena Biejat z Lewicy, Janusz Korwin-Mikke, Przemysław Wipler z Konfederacji oraz Romuald Starosielec, który będzie reprezentować Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski.

Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w debacie na Kanale Zero, wybierając zamiast tego udział w debacie TVP. Mimo otrzymania zaproszenia od Wirtualnej Polski, również i w tym przypadku aktualny prezydent Warszawy zdecydował się go nie przyjąć.

Stanowski skwitował absencję Trzaskowskiego słowami:

Zabraknie Rafała Trzaskowskiego, który najwyraźniej uznał, że skoro i tak wygra wybory, to po co łazić. Ale pewnie jak wystartuje na prezydenta Polski, to już będzie łaził.

KO unika Kanału Zero?

Politycy z Koalicji Obywatelskiej unikali udziału w programach Kanału Zero właściwie już od początku jego powstania. Jednym z nielicznych wyjątków był wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, który, mimo wahań, ostatecznie zdecydował się niedawno pojawić w studiu, aby uczestniczyć w debacie na tematy rolnicze. Inaczej jednak zachowują się politycy PiS, którzy akceptują zaproszenia od Krzysztofa Stanowskiego.

Przypomnijmy, iż Kanał Zero zainaugurował swoje debaty w sieci od wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą. W ostatnich tygodniach w studiu gościli również Przemysław Czarnek, Jan Ardanowski oraz Katarzyna Sójka.

Z jednej strony rozumiem tę postawę, z drugiej jest ona dość smutna – stwierdził Stanowski. -Wygodnictwo i cynizm górą nad dialogiem. Powinniśmy podnosić standardy, okazywać szacunek rywalom oraz mieszkańcom. I rozmawiać. W przyszłym tygodniu kolejne debaty, dotyczące kolejnych miast – wspomniał dziennikarz i przedsiębiorca.

Opinie internautów

Wielu internautów uważa, że Rafał Trzaskowski to tego typu osoba, przy której nie ma większego znaczenia, gdzie się ona pojawi ani co zrobi. Według nich Trzaskowski i tak ma gwarancję wygranej w wyborach. Wiedząc, że zwycięży, nie musi liczyć się absolutnie z nikim.

Inni wskazują, że Warszawa po prostu stanowi miasto sprzyjające KO, więc nawet gdyby zamiast Trzaskowskiego startował zupełnie nieznany polityk czy choćby celebryta, mieszkańcy i tak oddaliby głos na takiego kandydata.

Tu pojawił się wniosek, że na dobrą sprawę najbardziej winni są sami wyborcy. Gdyby otwarcie wyrazili swoje niezadowolenie z absencji Trzaskowskiego na debatach, ten być może zacząłby w nich uczestniczyć. Tymczasem jego brak uczestniczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami.

2024-03-21

Sebastian Jadowski-Szreder