Matka za znęcanie się nad dzieckiem otrzymała karę… 30 dni pozbawienia wolności.

30-letnia Sharday McDonald została skazana na 30 dni pozbawienia wolności. Prokuratorzy w stanie Oregon twierdzą, że w 2021 roku podczas kobieta zanurzyła swoje dziecko w wodzie i umieściła je w zamrażarce, aby sprawdzić, czy ojciec się o nie troszczy.

Fot. Flickr i biuro szeryfa Multnomah

Fotografie nie kłamią

Sharday McDonald przyznała się do zarzutów złego traktowania, kradzieży tożsamości i manipulowania świadkiem po tym, jak policja zjawiła się w jej domu w Gresham w stanie Oregon 28 października 2021 r. na kontrolę socjalną. Wizyta nie była przypadkowa. Ktoś bowiem zgłosił, że matka umieściła swoje dziecko w zamrażarce.

Gdy funkcjonariusz policji znajdował się już przed domem kobiety, usłyszał, jak krzyczy ona na ojca dziecka, Kendricka Neala. Kłótnia dotyczyła dziecka.

Według WPDE kobieta została we wtorek skazana na 30 dni więzienia. Z dokumentów aresztu śledczego hrabstwa Multnomah wynika, że ​​McDonald zostanie zwolniona 6 października. Do zarzutów przyznała się jednak już 28 lipca.

Zdaniem prokuratorów, kiedy McDonald otworzyła policjantowi drzwi, trzymała ona dziecko zawinięte w kocyk. Miała ona wyjaśnić funkcjonariuszowi, że nie próbowała skrzywdzić, zranić ani zabić syna. Nie zaprzeczyła jednak, że podtapiała go i wkładała do zamrażarki. Dowodem na to miały być wykonane fotografie. Policjant zeznał, że na wspomnianych zdjęciach wyraźnie widać, jak matka trzyma swoje dziecko za śpioszki i podtapia je.

Wyglądało, jakby [dziecko – red.] próbowało wstrzymać oddech, podczas gdy woda zalewała mu twarz – zeznał funkcjonariusz.

Dziwna motywacja, dziwne prawo

Podczas gdy policjant przewoził McDonald do więzienia, kobieta wyjaśniła, że jej działania miały na celu sprawdzenie, czy ojciec jej dziecka jest zainteresowany jego losem. Stwierdziła, że zanurzyła swoje dziecko w wodzie, aby skłonić Neala do powrotu do niej. Przyznała również, że zrobiła to z złośliwości. Lekarz, który rozmawiał z prokuratorami, ocenił, że dziecko prawdopodobnie nie mogło oddychać i że całe zdarzenie mogło stanowić zagrożenie dla jego życia.

Jednym z kolejnych etapów postępowanie w tej sprawie będzie ocenienie, czy biologiczny ojciec dziecka był obecny podczas dokonywania przestępstwa przez matkę. Funkcjonariusze chcąc wykluczyć lub potwierdzić jego udział. Tajemnicze i dotąd nieujawnione opinii publicznej jest to, kto zgłosił przestępstwo i w jaki sposób dostrzegł, że dziecko jest zamykane w zamrażarce.

Wielu internautów uważa, że 30 dni pozbawienia wolności to bardzo łagodna, o wiele za krótka w stosunku do wagi przestępstwa kara. Wynika ona z faktu, iż w Oregonie znęcanie się nad dzieckiem jest przestępstwem klasy C, za które grozi maksymalna kara pięciu lat więzienia lub 90 dni plus okres zawieszenia, jeśli osoba nie była wcześniej karana.

To niestety nie pierwszy taki przypadek

Nie jest to niestety pierwszy raz, kiedy rodzic w Stanach Zjednoczonych zostaje przyłapany na próbie utopienia własnego dziecka. W 2019 roku 33-letnia Caitlyn Alyse Hardy została oskarżona o znęcanie się nad dziećmi, po tym, jak nagrała film, na którym wylewa wodę na twarz śpiącego dziecka. Materiał opublikowała na Facebooku. W wiadomości kobiety opatrzonej z śmiejącymi emotikonami czytamy:

Zemsta za budzenie mnie o każdej porze dnia.

Na filmie widać też, jak dziewięciomiesięczne dziecko budzi się i kaszle, gdy Hardy wylewa na nie butelkę wody. Zgodnie z informacjami Daily Mail, władze Karoliny Południowej aresztowały Hardy na podstawie wydanego nakazu, w którym stwierdzono, że jej działania były „złym traktowaniem” przyczyniającym się do „niepotrzebnego bólu i cierpienia” dziecka.

Z kolei w 2018 roku ojciec i macocha dziewięcioletniej dziewczynki zostali aresztowani i oskarżeni o znęcanie się nad nią. Podtapiali i wiązali swoją córkę. Według doniesień medialnych Joseph i Ilaria Mitchell związali dziewięciolatce ręce za plecami, przytrzymali ją w wannie i co najmniej trzykrotnie polewali ją wodą.

Jakiś czas temu na Angorze24 pisaliśmy również o Ruby Franke. Youtuberka opierająca swoje materiały o wychowanie dzieci po tym, jak rozstała się ze swoim mężem, zaczęła zaniedbywać własne potomstwo, a także znęcać się nad nim. W proceder zamieszana była także jej przyjaciółka, która była jednocześnie menadżerką youtuberki.

2023-09-21

Sebastian Jadowski-Szreder