„Jak wytresować smoka”. Powstanie aktorska wersja

Ostatnio Universal oraz DreamWorks potwierdziły, że pracują nad nową produkcją z uniwersum „Jak wytresować smoka” i – co najciekawsze – będzie to film aktorski. Za pewną informację można uznać także wiadomość, że za film odpowiadać będzie reżyser poprzednich części.

Czkawka i Szczerbatek stali się ulubieńcami widzów / fot. "Jak wytresować smoka".

Wytwórnia DreamWorks w ciągu wielu lat swojej działalności zaskakiwała nas wieloma kultowymi już produkcjami. Postacie takie jak Shrek, sympatyczna i wiecznie wygłodniała panda Po oraz Wiking Czkawka są szeroko rozpoznawalne. Nic więc dziwnego, że studio stara się produkować kolejne kontynuacje przygód tych bohaterów.

Ostatnio Universal oraz DreamWorks potwierdziły, że pracują nad nową produkcją z uniwersum „Jak wytresować smoka” i – co najciekawsze – będzie to film aktorski. Za pewną informację można uznać także wiadomość, że za film odpowiadać będzie Dean DeBlois – reżyser, który nakręcił trzy części animowane. Jego praca opierać będzie się nie tylko na wyreżyserowaniu widowiska, lecz także na napisaniu scenariusza i pełnieniu funkcji producenta.

Amerykańska data premiery aktorskiego „Jak wytresować smoka” przypadać ma na 14 marca 2025 roku, a więc należy uzbroić się w cierpliwość. Póki co jednak nie ujawniono więcej szczegółów, dlatego trudno jednoznacznie ocenić, czy widowisko będzie stanowić kolejną część, czy może na nowo opowie znaną już historię. Przenoszenie starszych animowanych produkcji do rzeczywistego świata to zabieg szeroko praktykowany choćby przez Disneya, który także stosunkowo niedawno zapowiedział aktorską wersję „Herkulesa”.

„Jak wytresować smoka”. Wielki sukces kasowy

Szczerbatek to bardzo sympatyczny smok i jedyny w swoim rodzaju / fot. „Jak wytresować smoka”

Przypomnijmy, że „Jak wytresować smoka” z 2010 roku odniósł duży kasowy sukces. Jest to wzruszająca historia o wiosce Wikingów, która musi chronić się przed atakiem smoków. Jednakże niepozorny i raczej mało waleczny syn wodza, młodzieniec o imieniu Czkawka, zaprzyjaźnia się z czarnym, latającym gadem o imieniu Szczerbatek. Ta relacja stosunki między ludźmi a latającymi gadami.

Zdaje się, że podążanie ścieżką znanych i lubianych klasyków to coś, co DreamWorks pragnie wcielić na stałe do swojej strategii. Przypomnijmy, że w ostatnim hicie „Kot w Butach: Ostatnie życzenie” dosyć nieśmiało i niepozornie, ale jednak wspomniano o możliwości powrotu zielonego ogra. Dubbingujący dzielnego Kota Antonio Banderas także napomknął o takiej opcji.

Zobacz także:

Kolejna część Toy Story oficjalnie zapowiedziana. Jak potoczą się dalsze losy zabawek?

„Forrest Gump”. Słynne pudełko czekoladek zakupione podczas aukcji

2023-02-20

Angora