Tydzień z życia polityków. Śmiszek nazwał Budę kretynem

Najciekawsze informacje z życia polskich polityków. Waldemar Buda w lekceważący sposób wypowiedział się o związku Krzysztofa Śmiszka oraz Roberta Biedronia. Poseł Lewicy w odpowiedzi nie szczędził w słowach.

Źródło: YouTube

Nazwał Waldemara Budę kretynem

Krzysztof Śmiszek (44 l.), poseł Lewicy, i Waldemar Buda (41 l.), poseł PiS, spierali się w studiu Polsat News o pakiet migracyjny. – Pan Śmiszek wie, co mówi, bo jego mąż czy żona pan Biedroń – głosował za paktem migracyjnym – powiedział Buda. Śmiszek i Robert Biedroń, europoseł Lewicy, są partnerami od ponad 20 lat. – Jest pan po prostu kretynem, homofobem i nie powinien pan występować w przestrzeni publicznej – ocenił Śmiszek. Później skomentował tę sytuację w mediach społecznościowych. Podziękował za morze słów wsparcia. – Choć jest 2024 r., to czasami czujemy się z tym obrzydliwym językiem jak w latach 90. No cóż. Zmiana nigdy nie przychodziła łatwo. Ale damy radę! – napisał. Natomiast Buda skomentował swoje zachowanie w następujący sposób: – Bardziej mnie tam obrażano, niż ja obrażałem – przekonywał. Powiedział również, że absolutnie nie jest mu wstyd za tę wypowiedź. Hipokryzja i amok tych ludzi jest nieprawdopodobny. Dla mnie to było zwykłe pytanie, nikogo nie obrażało (…). Terroryzm homofobiczny ze strony tego środowiska jest potworny. Pytania można zadawać, one nikogo nie obrażały – mówił poseł PiS.

Przyjął prezydenta w klapkach

Andrzej Duda (51 l.) przebywał z wizytą w Katarze. Burzę w mediach społecznościowych wywołało zdjęcie ze spotkania polskiego prezydenta z emirem Kataru, który przyjął Dudę… w klapkach! Fakt pisze, że gdy szejk gościł Bronisława Komorowskiego czy też premiera Donalda Tuska, to zawsze na spotkanie z najważniejszymi politykami w Polsce wkładał… klapki. „Dziennikarze zapytali eksperta od dyplomacji dr. Janusza Siborę o to, czy strój emira Kataru na spotkaniu z Dudą jest niestosowny. – Oni do swoich białych szat zazwyczaj mają włożone czarne buty. W krajach Bliskiego Wschodu jest duże przywiązanie do protokołu dyplomatycznego. Jeśli te klapki są przypadkowe, to znaczy, że nie przywiązują dużej wagi do tej wizyty. Uważam, że klapki są wysoce niestosowne – powiedział Sibora. – Jaki jest status tej wizyty? Co prawda przy powitaniu była kompania honorowa, to już i tak dobrze, natomiast tymi klapkami… Oni mają dużo takich elementów typowych dla nich, chusteczki, które stoją na stolikach, wody, herbaty w dzbankach, owoce… Te klapki są mniej oficjalne. Być może są wyrazem familiarnej atmosfery – podsumowuje (…)”.

BMW na komunię

W sobotę 11 maja Krzysztof Rutkowski (64 l.) posłał syna do komunii i jednocześnie odnowił przysięgę małżeńską ze swoją ukochaną Mają. Uroczystości odbyły się w hotelu pod Łodzią, gdzie prawie 200 gości bawiło się razem z rodziną Rutkowskich. Jak przystało na taką okazję, Krzysztof Rutkowski junior dostał wiele prezentów. Jednak tym, co z pewnością wyróżniało tę komunię na tle innych, był wyjątkowy prezent od ojca. Senior, detektyw i celebryta, obdarował syna sportowym samochodem – BMW E36 z silnikiem E46, wycenionym mniej więcej na 200 tys. zł. 10-latek jest pasjonatem motoryzacji. Jego marzeniem było posiadać własny samochód do driftu, a ojciec postanowił je spełnić. – Z okazji komunii świętej przygotowaliśmy dla juniora wiele atrakcji i prezentów. Krzysiu ma 10 lat i interesuje się motoryzacją, dlatego kupiłem mu BMW E36 z silnikiem E46. Auto na tuning ma 400 koni. Jego wartość to około 200 tys. zł. Pod okiem instruktora będzie nim jeździł na torze (…)” zdradził Rutkowski w rozmowie z Super Expressem.

https://x.com/Fastinfoo/status/1789732354749083722

Myślała, że jej mąż umarł

Chory na nowotwór Zbigniew Ziobro (53 l.) wyjawił w rozmowie z Super Expressem, co spotkało jego żonę Patrycję Kotecką-Ziobro (46 l.). – Moja żona kilka dni temu otrzymała telefon z informacją, że jej mąż właśnie umarł. Przerażona wydzwaniała do mnie, czy żyję. To psychiczne znęcanie się nad żoną! Ale przede wszystkim nad matką dwojga małych dzieci. To także znęcanie się nad dziećmi, które przecież są świadkami tego wszystkiego… – zaznacza Ziobro. „(…) Były minister sprawiedliwości przypomina również wydarzenia, jakie rozegrały się przed jego domem, kiedy na zlecenie prokuratury wkroczyło ABW w celu dokonania przeszukań. – Ktoś kazał ekipie TVP Łódź stać pod naszym wiejskim domem codziennie od 5 rano do 22. Od dnia przeszukania do ostatniego dnia kampanii wyborczej do samorządu. Cała ekipa tam koczowała przez tyle dni! W godzinach, kiedy prawo w Polsce pozwala przeprowadzać zatrzymania. Ja mam immunitet, więc to straszenie dotyczyć mogło tylko żony – przyznaje polityk, który obwinia za tę sytuację obecny obóz rządzący (…)”.

Bilet na wszystkie rodzaje komunikacji publicznej

Fakt dowiedział się, że Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad ogólnopolskim biletem na wszystkie rodzaje komunikacji publicznej. Wstępna propozycja to 150 zł miesięcznie. „(…). Minister z Trzeciej Drogi Dariusz Klimczak (43 l.) powiedział: – Myślę, że w ciągu kilku tygodni będziemy mogli zaproponować pewien najważniejszy krok ku temu, co jest naszą intencją, żeby móc podróżować, (…) że nie martwię się o kupowanie biletu do każdego nowego przewoźnika. Chciałbym, żeby wsiadając w pociąg, na przykład z Łodzi do Warszawy, móc zbudować takie porozumienie, że ja już się nie martwię, czy muszę kupić bilet na metro, tramwaj. Niech przewoźnicy się między sobą rozliczają (…). System będzie obejmował różne formy biletów, w tym: jednorazowe relacyjne nabywane na daną relację bez względu na przewoźnika i godzinę odjazdu, z możliwością wyboru opcji powrotnej, bilety tzw. abonamentowe (odcinkowe): miesięczne bez względu na przewoźnika czy też bilety obejmujące wszystkich kolejowych przewoźników regionalnych z opcją komunikacji miejskiej (…)”. 

2024-05-20

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz


Wiadomości
Ksucie w Ksanach [REPORTAŻ ANGORY]
Wojciech Barczak
Spór o Polskę. Rozmowa z prof. RYSZARDEM PIOTROWSKIM, konstytucjonalistą Uniwersytetu Warszawskiego
Krzysztof Różycki
Radio TOK FM bez nałożonej kary. Sprawa krytyki podręcznika „HiT”
Marek Palczewski
Marcin Romanowski i Mariusz Błaszczak. Posłowie bez immunitetu
AB Na podst.: Interii, WP.PL, TVN24
Boeing przyzna się do oszustw. Dzięki temu uniknie procesu karnego
KK na podst.: Washington Post, New York Times, USA Today, BBC, Associated Press
Społeczeństwo
Zwolnienia lekarskie po nowemu. Zmiany w L4
KGB na podst. TOK FM
GOPS się pomylił i wypłacał nienależne świadczenie. Teraz każe je spłacić
Wojciech Barczak na podst. Ewa Młodziankowska. „Wytknęła urzędnikom błąd” – Interwencja, Polsat
Świat/Peryskop
Prezydent Liberii zredukuje swoją wypłatę. Dla dobra kraju
JP na podst.: The Analyst (Liberia), BBC, Liberian Observer, allAfrica.com, africanews.com
Bajeczne, hinduskie megawesele. Uroczystość trwała miesiącami
KK na podst.: BBC, Hindustan Times, CNN, Times of India, Vogue, The Economic Times, The Daily Mail
Hymny narodów świata: Dolna Austria
Henryk Martenka
Lotnisko im. Berlusconiego. Włochom kojarzy się to jednoznacznie
ANS na podst.: ansa.it, repubblica.it, corriere.it, vanityfair.it, avvenire.it
Norweska armia ma wyszkolone psy, które znają nawet język rosyjski
Zbigniew Kuczyński
Lifestyle/Zdrowie
Robert Gonera wrócił do życia publicznego. „Prasa mnie skasowała”
Tomasz Gawiński
Objaw Raynauda. Palce ostrzegają przed chorobą
A.M.
Jadwiga Jankowska-Cieślak. Żyje według własnych zasad i jest jej z tym dobrze
Na podst. tekstu Krystyny Pytlakowskiej
Zwierzę ma świadomość. O inteligencji poszczególnych zwierząt
E.W. na podst. Katarzyna Burda. „Świadome istnienie szczura” „Newsweek” nr 28/2024
Angorka