R E K L A M A
R E K L A M A

Studentki w Wyoming i „ochrona przestrzeni kobiet”. Sąd oddalił pozew

Członkowie studenckiego stowarzyszenia z Wyoming na pewno nie są zadowoleni z wyroku sądu. Oddalił on bowiem ich pozew złożony w związku z członkostwem transpłciowej studentki.

Fot. YouTube

Pisaliśmy wczoraj o przypadku matki, która oskarżyła szkołę o to, że jej pracownicy wmawiali córce kobiety inną płeć, aniżeli posiadała ona w rzeczywistości. W tym wypadku to matka wygrała batalię ze szkołą. Dzisiaj jednak zaprezentujemy sprawę, która choć posiada nieco inny wydźwięk, to jednak podobnie jak poprzednia dotyczy osób trans oraz placówki oświatowej.

Protest członków z Wyoming

Allison Coghan, absolwentka Uniwersytetu Wyoming i powódka w pozwie przeciwko włączeniu transpłciowej studentki do jej stowarzyszenia, zadeklarowała, że ​​będzie kontynuować walkę o „ochronę przestrzeni kobiet”. Stało się to po tym, jak sędzia federalny oddalił sprawę w zeszłym tygodniu.

Coghan i sześciu innych obecnych i byłych członków stowarzyszenia Kappa Kappa Gamma na Uniwersytecie Wyoming pozwało krajową organizację w marcu tego roku w związku z przyjęciem 21-letniej transpłciowej kobiety, Artemis Langford, do stowarzyszenia. W piątek sędzia orzekł, że szkoła nie naruszyła żadnych zasad, zezwalając uczniowi na przyłączenie się i oddalając tym samym sprawę.

W wywiadzie dla „The Ingraham Angle” Coghan powiedziała, że ​​jest rozczarowana umorzeniem sprawy, ale dodała, że ​​orzeczenie jeszcze bardziej ośmiela ją prowadzenia zaciekłej walki o zachowanie prawa do wolności. Wspomniała też, że zależy jej na tym, aby kobiety zachowały swoją integralność.

Byliśmy bardzo rozczarowani, słysząc, że tak właśnie [sąd – red.] postanowił zrobić. Szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas był aż tak zaskoczony, ale jeszcze nie skończyliśmy walczyć. Jesteśmy tutaj… zaczęliśmy to i to skończymy. (…) Może to dotyczyć sportu kobiet czy czegokolwiek. Musimy tylko być w stanie chronić przestrzeń kobiet.

Treść pozwu. Zarzuty są poważne

Jak już wspomniano, pozew przeciwko organizacji został wniesiony ze względu na umożliwienie dołączenia do niej biologicznego mężczyzny identyfikującego się jako kobieta, który miał „podglądać” inne studentki. W pozwie stwierdzono, że 21-letnia transpłciowa kobieta, Artemis Langford, miała obserwować członkinie bractwa i podczas jednego z tych incydentów wedle zeznań posiadała widoczną erekcję.

Pan Smith [chodzi o Artemis – red.], obserwując członków wchodzących do domu stowarzyszenia, miał erekcję widoczną przez jego legginsy. Innym razem miał poduszkę na kolanach.

W skardze prawnej zauważono, że Langford wyraźnie „interesuje się kobietami”. Ponad pół tuzina kobiet ze stowarzyszenia poczuło się zaniepokojonych od czasu włączenia transseksualnej studentki do swojej społeczności i złożyło pozew przeciwko stowarzyszeniu i jego przewodniczącej radzie, Mary Pat Rooney.

Jedna z uwzględnionych w dokumencie sądowym ofiar zeznała, iż szła korytarzem, aby wziąć prysznic, ubrana jedynie w ręcznik… Poczuła niepokojącą obecność, odwróciła się i zobaczyła pana Smitha obserwującego ją w milczeniu.

Autorzy pozwu zarzucili społeczności i jej przywódcom „zdradę głównego celu i misji Kappa Kappa Gamma” oraz to, że doświadczenie bycia kobietą zostało połączone z doświadczeniem angażowania się mężczyzn w zachowaniu ogólnie kojarzonym z kobietami. Powodowie byli nie tylko zaniepokojeni filozoficznymi implikacjami dołączenia mężczyzny do stowarzyszenia kobiet, ale także zachowaniem samej Langdon.

Adwokatka Cassy Craven, która reprezentuje powodów, zarzuciła, że oddalenie sprawy przez sędziego oraz odmowa zdefiniowania przez niego kobiety na sali sądowej sygnalizują próbę „wymazania” kobiet z organizacji, które kiedyś były wyłącznie kobiece.

 

 

2023-08-31

Sebastian Jadowski-Szreder