Najlepszy obóz dziennikarski w Polsce. Ukończył go m.in. Radomir Wit

Znany dziennikarz TVN24 Radomir Wit przed laty ukończył obóz dziennikarski „Potęga Prasy”. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego niezwykłego wydarzenia. 

Rys. Mirosław Stankiewicz

Jesteś rodzicem nastolatka zafascynowanego światem radia i telewizji? Na obozie dziennikarskim „Potęga Prasy” nastolatki będą miały szansę zredagować gazetę, poprowadzić audycję radiową i nagrać materiał wideo, który zdobędzie popularność w internecie.

Stwórz własną gazetę, poprowadź audycję radiową

„Rewalacje” to gazeta, którą obozowicze tworzą od podstaw. Proces zaczyna się od zbierania pomysłów, redagowania tekstów i łamania gazety, a kończy wysłaniem do profesjonalnej drukarni. To pełne doświadczenie dziennikarskie, które uczy, jak pomysły leżące na ulicy zamienić w fascynujące artykuły.

Uczestnikom udostępnione zostaną też fale RewalStacji, jedynej w Polsce młodzieżowej stacji radiowej nadającej tylko w wakacje. Audycje i serwisy informacyjne można usłyszeć w Rewalu i okolicy, a także na stronie rewalstacja.pl. Młodzież ma możliwość spróbowania sił w różnych rolach radiowych – od prezentera po realizatora dźwięku.

Stań przed kamerą, redaguj portal internetowy

TeVaRewal to internetowa telewizja lokalna. Uczestnicy obozu przygotowują newsy i relacje z wydarzeń, poznają tajniki montażu i pracy z kamerą. Efekty ich pracy można śledzić na kanale w serwisie YouTube.

Młodzież będzie też tworzyć portal potegaprasy.pl, a relacje z obozu znajdą się na Facebooku i Instagramie.

Wybitni dziennikarze i niezapomniane przyjaźnie

Młodzi dziennikarze z „Potęgi Prasy” są zawsze w sercu wydarzeń! Współpracujemy z lokalnymi instytucjami, takimi jak rewalski amfiteatr, Wioska Artystyczna Janowo i Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Uczestniczymy w najważniejszych imprezach na terenie Rewala i okolic, a wójt gminy co roku staje przed trudnymi pytaniami przygotowanymi przez obozowiczów podczas konferencji prasowej. Warsztaty prowadzą znani dziennikarze, np. Robert Janowski, Marek Niedźwiecki, Tomasz Zimoch, Artur Andrus, Tomasz Patora oraz Radomir Wit.

* * *

„Potęga Prasy” to nie tylko 16 dni pełnych mediów i nauki, ale też szansa na spotkanie wspaniałych, ambitnych ludzi i zawiązanie przyjaźni na całe życie. W tym roku obóz odbędzie się po raz 27. Terminy tegorocznych turnusów: 26.06 – 11.07.2024 oraz 12 – 27.07.2024. Koszt 16 dni obozu to 3690 zł (plus opcjonalny koszt przejazdu pociągiem: 300 zł). Więcej informacji: stowarzyszenie@ potegaprasy.pl lub 42 632 63 79. 

2024-05-25

Angora