Koncern Microsoft wyłączył Skype’a. Popularny darmowy komunikator internetowy obsługiwany przez komputery, dzięki jednoczesnemu dostępowi do fonii i wizji w czasie rzeczywistym, łączył ludzi na całym świecie przez ponad 20 lat. Dodatkowo za jego pośrednictwem można było porozumieć się na czacie.
Aplikacja zadebiutowała w 2003 roku. Stworzyli ją estońscy programiści: Ahtiego Heinla, Priita Kasesalu, Jaana Tallinna i Toivo Annusa we współpracy z Niklasem Zennströmem (Szwecja) oraz Janusem Friisem (Dania). W 2005 roku platformę odkupił za 2,5 mld dolarów eBay, a w 2014 za 8,5 mld dolarów została ona przejęta przez Microsoft.
Wraz z wprowadzaniem nowocześniejszych aplikacji dostępnych także na telefon (WhatsApp, Messenger i Zoom) Skype zaczął tracić na popularności. Koncern postanowił więc go wycofać. Ostatecznie komunikator zamilkł 5 maja. Użytkownicy mają czas do końca stycznia 2026 roku, żeby zabezpieczyć lub usunąć z niego swoje dane.
Miejsce Skype’a zajął inny produkt Microsoft – Teams, który zyskał rzeszę zwolenników m.in. dzięki pandemii koronowirusa, kiedy to miliony firm, instytucji i placówek edukacyjnych musiało się błyskawicznie przestawić na pracę zdalną.