Znany dziennikarz TVP znęcał się nad kochanką? Jego twarz zniknęła z telewizji

Michał Adamczyk to dziennikarz telewizyjny, który od tego roku zajmuje stanowisko dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jeden z pracowników serwisu Onet, Mateusz Baczyński, wyjawił, że Adamczyk ponad 20 lat temu pobił i groził swojej kochance. TVP postanowiło usunąć postać dziennikarza z emisji swoich programów.

Źródło: TVP Info /YouTube

Cała sprawa rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy kochanka Michała Adamczyka chciała zakończyć z nim romans. Mężczyzna miał posiadać w tamtym czasie żonę i dwójkę dzieci, jednak na propozycję zareagował agresywnie.

Wyrwane włosy i liczne siniaki

Według zeznań kobiety Adamczyk miał przewrócić ją na łóżko, usiąść na niej, pluć w twarz, wyzywać, a nawet wyrywać włosy z głowy. W pewnym momencie mężczyzna miał zacząć bić po twarzy swoją kochankę oraz grozić śmiercią i wywiezieniem w góry, w celu pozbycia się ciała.

Podczas obdukcji lekarz stwierdził u kobiety poważne rany. Były to m.in. ślady po wyrwanych pękach włosów, liczne sińce, krwiak w okolicach żuchwy oraz obrzęk w obrębie stawu międzypaliczkowego lewej ręki. W tym czasie kobieta nadal miała dostawać od mężczyzny obrzydliwe SMS-y z pogróżkami.

W pewnym momencie poszkodowana postanowiła wyjawić prawdę żonie swojego partnera, a potem zgłosiła incydent na policję. W marcu 2000 roku, Prokuratura Rejonowa w Toruniu przedstawiła Adamczykowi zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej 29-letniej kobiety, wulgarnego obrażania oraz wielokrotnego grożenia popełnieniem przestępstw przeciwko niej lub jej rodzinie. Jak się okazało, nawet w tym czasie mężczyzna nadal groził swojej byłej kochance. Chodziło głównie o rzekome materiały wideo, które miały pogrążyć kobietę.

Na początku 2002 roku sąd orzekł, że “sprawstwo i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i zostały potwierdzone dowodami zgromadzonymi w sprawie”. Mimo to, sędzia warunkowo umorzył sprawę i nałożył na oskarżonego dwuletni okres próby oraz zobowiązał go do wpłacenia 1500 zł na rzecz Fundacji “Daj Szansę”. Celem grupy jest pomoc dzieciom i młodzieży borykającymi się z niepełnosprawnością.

Będzie pozew?

Mateusz Baczyński skontaktował się z Adamczykiem jeszcze przed publikacją swojego artykułu na Onecie, jednak ten wyparł się wszystkich oskarżeń. Nie wyraził również zgody na publikację materiałów w tym temacie. Jak się okazuje, w oświadczeniu przesłanym do redakcji wPolityce.pl dziennikarz zapowiada wejście na drogę sądową przeciwko Baczyńskiemu oraz witrynie Onet.

Zdaniem portalu Onet ich działania były słuszne i miały przyczynić się dla dobra społeczeństwa. Polacy powinni wiedzieć, że Adamczyk, którego tak często możemy oglądać w publicznej telewizji, dopuścił się w przeszłości bardzo złych czynów. Jak napisali w jednym z najnowszych artykułów:

„Onet dotarł do akt sprawy i poznał kulisy tej wstrząsające historii. Uznaliśmy, że jej ujawnienie leży w głębokim interesie społecznym, gdyż dotyczy osoby, która każdego dnia kształtuje opinie milionów Polaków i zarządza redakcją słynącą z rozliczania przeszłości swoich politycznych oponentów”.

Do tej pory Michał Adamczyk prowadził na TVP wieczorne wydanie „Wiadomości” oraz był gospodarzem programu publicystycznego „Strefa Starcia”.

2023-09-08

Anna Jadowska-Szreder na podst. Onet