Policjant handlował narkotykami, kolejny taki przypadek w Wielkopolsce

Gdy funkcjonariusze poznańskiej policji, prowadząc sprawę dotyczącą handlu narkotykami, zatrzymali dwie podejrzane osoby, nie sądzili, że jedną z nich będzie ich kolega po fachu. To sytuacja kuriozalna, ale podobna historia miała miejsce niedawno w Kole.

Fot. Wikimedia

Nie trzeba było długo czekać na reakcję ws. przyszłości tego funkcjonariusza. Został natychmiast zwolniony. Mowa o aktywnym funkcjonariuszu. Komendant Miejski Policji w Poznaniu nie miał wątpliwości i litości, ów policjant zapłacił wysoką cenę za naganne postępowanie.

Rzecznik policji potwierdza: zatrzymania w związku ze sprawą narkotykową

PAP podała po rozmowie z rzecznikiem prasowym wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzejem Borowiakiem, że zatrzymania wspomnianych wcześniej dwóch osób miały związek ze sprawą narkotykową, którą zajmują się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Zatrzymano dwie osoby podejrzane. Okazało się, że jednym z zatrzymanych był funkcjonariusz jednego z komisariatów. Zawiadomiono o tym fakcie prokuratora i BSW – potwierdził Borowiak.

Usłyszał zarzuty

Z ustaleń radia RMF FM wynika, że nieuczciwy policjant dość szybko może mieć poważne problemy. Sprawa jest wszak dynamiczna, a to bardzo znaczące, że zostały mu już przedstawione zarzuty.

„Policjant usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a także kilka zarzutów dotyczących sprzedaży środków odurzających” – cytujemy RMF FM

Według informacji radia mundurowy przyznał się do winy i trafił do aresztu. Drugim z zatrzymanych miał być mężczyzna, który chciał kupić środki odurzające.

Co mu grozi?

Serwis Onet podaje, że ów policjant uwikłany w aferę narkotykową został zatrzymany w czwartek na poznańskich Jeżycach. Ponadto nadmieńmy, że grozi mu 10 lat więzienia. Onet dodaje, że policja zatrzymała również niedoszłego klienta tego funkcjonariusza-aferzysty. Potencjalny nabywca narkotyków usłyszał zarzut posiadania nielegalnych substancji i został objęty prokuratorskim dozorem.

Gdzie służył?

Ten policjant, który wsławił się udziałem w niechlubnym procederze, służył w oddziale prewencji poznańskiej komendy. Co istotne, już przyznał się do zarzucanych czynów i trafił do aresztu.

To nie jest pierwszyzna

Historia poznańskiego policjanta zdumiewa, ale nie można mówić o sytuacji absolutnie bez precedensu, ponieważ tak się składa, że w grudniu ubiegłego roku „Rzeczpospolita” donosiła, iż „posterunkowy z Warszawy wpadł na dystrybucji narkotyków, które rozwoził do paczkomatów”. To kolejne kuriozum.

Prokuratura zajęła się policjantami z Koła

Przypomnijmy też, że na początku września Wirtualna Polska pisała o policjantach z Koła, a więc również z Wielkopolski. Oni także dopuścili się niegodnych czynów:

„Trzech policjantów z komendy powiatowej w Kole zostało zatrzymanych i doprowadzonych do prokuratury. Przedstawiono im tam zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej. Według nieoficjalnych informacji, mieli być zamieszani w handel narkotykami”.

Z nieoficjalnych ustaleń rmf24.pl wynikało, że ci policjanci – funkcjonariusz wydziału dochodzeniowego i dwóch z wydziału kryminalnego – mieli handlować narkotykami przejmowanymi przez policję.

 

 

 

 

2023-09-20

Bartłomiej Najtkowski