PiS i kolejne wewnętrzne sprzeczki. Mateusz Morawiecki chce nowej partii?

Plotki o tym, że Mateusz Morawiecki chce założyć własną partię, przybrały na sile.

Fot. Wikimedia/Twitter

„Wiewiórki donoszą, że Morawiecki myśli o założeniu nowej partii po eurowyborach. Partię ma wspierać Duda. Wszystko mają dogadywać Chłopik z Mastalerkiem i Bielanem. Ma to być rozsądna proeuropejska opozycja. Sojusz MM-AD-AB” – napisał na portalu X dziennikarz Radia Zet, Mariusz Gierszewski. 

Politycy zgodnie jednak zaprzeczają, jakoby Mateusz Morawiecki miał utworzyć nową partię po wyborach do europarlamentu. „Kompletna bzdura. Trawestując Żyletę – zmieńcie wiewiórki” – skomentował Adam Bielan, europoseł z PiS-u. 

Do wiadomości odniósł się także Mariusz Chłopik, były zastępca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. „Rewelacje podawane przez pana
Mariusza Gierszewskiego traktuję jako żart, choć niezbyt udany” – oznajmił i dodał – „Jestem poza polityką, te drzwi zamknąłem za sobą, dlatego proszę mnie nie angażować w swoje nieprawdziwe teorie”.

To fake?

Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, został wprost zapytany o rzekomą nową partię Morawieckiego w rozmowie z Radiem Zet. „Jak Chłopik z Mastalerkiem mają to robić, to nie wróżę temu przyszłości. To fake” – odpowiedział.

Prezydencki minister Marcin Mastalerek, nie pozostawił tych słów bez komentarza. „Panie Błaszczak, patrząc na pana 'osiągnięcia’ w odbudowie przemysłu zbrojeniowego, to ja panu nie wróże przyszłości. Zajmij się pan wreszcie pracą, a nie fejkami, bo to szkodzi kandydatom PiS w wyborach samorządowych” – skrytykował polityka w mediach. 

Pomimo wszystkich powyższych zapewnień, niewykluczone, że wielu polityków PiS-u myśli o ewentualnej opcji założenia nowej partii. Część z nich uważa, że Jarosław Kaczyński zbyt długo piastuje urząd prezesa i powinien udać się na polityczną emeryturę. Te oraz inne nieporozumienia w Prawie i Sprawiedliwości mogą w niedługim czasie przynieść wielkie zmiany w partii. 

2024-03-19

Anna Jadowska-Szreder