Kołodziejczak nie zna Konina? Sęk w tym, że tam startuje

Ryszard Bartosik, przedstawiciel PiS z Wielkopolski, uważa, że Michałowi Kołodziejczakowi, kandydatowi KO, startującemu do wyborów z Konina, powinno być wstyd. Dlaczego?

Michał Kołodziejczak (fot. YouTube)

Polityk obecnie rządzącej Zjednoczonej Prawicy sugeruje, że jego oponent nie ma pojęcia o mieście, z którego startuje w wyborach parlamentarnych. Ta stanowcza wypowiedź Bartosika jest reakcją na wypowiedzi Michała Kołodziejczaka. Lider AgroUnii, a od niedawna sojusznik Donalda Tuska, udzielił wywiadu serwisowi lm.pl.Mówiąc delikatnie, nie wypadł w nim przekonująco.

Poniżej prezentujemy ten wywiad:

Na początku wywiadu Kołodziejczak miał uczestniczyć w małej zabawie. Jego zadaniem było rozwiązanie krótkiego quizu. Był to swego rodzaju test wiedzy o regionie. Z trzech pytań polityk odpowiedział tylko na jedno.

Nie znał najważniejszego zabytku w Koninie

Zapytany o to, jaki jest najważniejszy zabytek Konina (słup drogowy z XII w.), nie potrafił udzielić poprawnej odpowiedzi. Nie wiedział też, jak rozwija się skrót PAK w nazwie ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin).

W środę wspomniany już Ryszard Bartosik zwołał konferencję przy konińskim słupie drogowym i kpił z Kołodziejczaka:

Proponuję od razu na tych kartkach podawać mu tak, żeby od razu wiedział. Bo nasz gość, widzimy, jest słabo zorientowany. Niech się dokształca, ale pomagajcie mu też, bo człowiek ma problemy – zwrócił się do dziennikarzy (cytat za lm.pl).

Gorąca rywalizacja w Koninie

Bartosik i Kołodziejczak nie szczędzą sobie razów podczas batalii wyborczej w Koninie. Obaj politycy chcą przekonać do siebie elektorat z tego miasta. Gdy jakiś czas temu lider AgroUnii, obecnie też polityk KO, zorganizował konferencję prasową w Koninie po raz pierwszy, nie trzeba było długo czekać na reakcję jego oponenta z PiS.

Ryszard Bartosik wówczas wystosował apel do Michała Kołodziejczaka, nawołując do tego, aby zmierzyli się w debacie o stanie rodzimego rolnictwa. Serwis lm.pl planował zorganizowanie takiej debaty, jednak ona nie doszła do skutku… Według Bartosika Kołodziejczak „robi zadymę”.

Bartosik przyznał rację Kołodziejczakowi

Wracając do środowej konferencji Bartosika, dodajmy, że zareagował on na wypowiedzi Kołodziejczaka ws. konsultacje dotyczących przebiegu linii kolejowej Konin – Turek. Polityk KO bardzo krytycznie je ocenił. 

Może państwa zaskoczę, ale przyznam mu rację. Pan marszałek województwa wielkopolskiego z PO, który jest odpowiedzialny za te konsultacje, przeprowadził je dość kiepsko. Stąd problemy i protesty – powiedział Bartosik (cytat za lm.pl).

Tusk ma przyjechać do Konina

Jeśli chodzi o kolejny interesujący wątek z tego wywiadu z Michałem Kołodziejczakiem, w którym polityk KO nie wypadł najlepiej, to zaznaczmy, iż Kołodziejczak zadeklarował, że do Konina ma przybyć Donald Tusk. „Zobowiązuję się, że przyjedzie” – powiedział Kołodziejczak.

Kołodziejczak ma zawitać do Brukseli

A propos Donalda Tuska, dodajmy jeszcze, że tydzień temu zapewniał, iż Michał Kołodziejczak wkrótce złoży wizytę w… Brukseli.

– Przygotowujemy wizytę szefa Agrounii Michała Kołodziejczaka w Brukseli, będzie możliwość spotkania w Brukseli z szefową PE Robertą Metsolą; tematem jest palący problem niekontrolowanego napływu produktów żywnościowych z Ukrainy – powiedział w ubiegły czwartek przewodniczący PO Donald Tusk.

Jak widać, ten nieoczywisty lider konińskiej listy KO może liczyć na wsparcie przywódcy całej formacji.

Wczoraj Michał Kołodziejczak odwiedził Parlament Europejski.

Jestem już po spotkaniu z Norbertem Linsem, szefem komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim, którego udało się przekonać, że przepisy ograniczające przywóz zbóż z Ukrainy powinny być przedłużone do momentu wypracowania strategicznych rozwiązań” – napisał w serwisie X. 
 

 

 

2023-09-14

Bartłomiej Najtkowski