Jan Piński łączy Romana Giertycha i… Grzegorza Brauna

Nie milkną echa startu Romana Giertycha w wyborach parlamentarnych w Kielcach z listy KO. Były lider LPR wciąż uchodzi za skrajnego konserwatystę. Jego poglądy ws. aborcji czy LGBT budzą kontrowersje szczególnie wśród polskich lewicowców. Jan Śpiewak, miejski aktywista, zwraca uwagę na to, że Giertycha i... Grzegorza Brauna łączy Jan Piński.

Fot. Wikimedia

Oto wpis Jana Śpiewaka z serwisu X (dawny Twitter):

– Prezes PiS Jarosław Kaczyński szczuje na ludzi LGBT, choć sam jest gejem – twierdził swego czasu dziennikarz Jan Piński. W 2022 roku ruszył proces, który wytoczył mu szef Prawa i Sprawiedliwości. Piński utrzymuje, że widział zdjęcie Kaczyńskiego z oficerem WSI Piotrem Polaszczykiem.

Człowiek Giertycha

Zbierając materiały do napisania tego artykułu, czytamy na portalu naTemat taki śródtytuł w jednym z tekstów: „Jan Piński – człowiek Romana Giertycha w TVP”.

Ci, którzy zastanawiają się, kim jest redaktor Piński, wyjaśniamy, że w 2009 roku trafił do TVP, wcześniejsze 8 lat spędził w tygodniku „Wprost”. Od razu został szefem „Wiadomości” TVP1, jednak pełnił tę funkcję tylko kilka miesięcy. Z czasem zaczął zajął stanowisko dyrektora Agencji Informacyjnej TVP. Również tam był bardzo krótko.

Przychylność Farfała

Jak podaje Anna Dryjańska z naTemat, Piński mógł liczyć wówczas na przychylność  Piotra Farfała, który trafił do mediów publicznych w 2006 roku dzięki związkom z partią Liga Polskich Rodzin i Młodzieżą Wszechpolska. Były to formacje grupujące nacjonalistów, powstałe z inicjatywy Romana Giertycha.

Promował nacjonalistów

Gdy Piński szefował na Woronicza, zarzucano mu usilne promowanie nacjonalistów związanych z Giertychem. Obecnie jest zagorzałym krytykiem rządów Zjednoczonej Prawicy, a przede wszystkim ma wiele krytycznych uwag w stosunku do PiS i jego liderów.

Tuba partii Libertas

Okazuje się, że przed laty, pracując na Woronicza, Piński poświęcał wiele czasu antenowego ugrupowaniu Libertas, sprawę opisywała swego czasu Agnieszka Kublik:

„W kilka miesięcy uczynił z niego tubę partii Libertas, z której list startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego polityczni przyjaciele prezesa Farfała. Na listach Libertasu pojawiło się wiele nazwisk b. działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i LPR, czyli dawnej partii Romana Giertycha. Piński jako dziennikarz 'Wprost’ był znany ze współpracy właśnie z Giertychem” – pisała Agnieszka Kublik w 2009 roku.

Redaktor naczelny Wieści24

Obecnie Piński jest redaktorem naczelnym portalu Wieści24. Jan Śpiewak twierdzi, że jest to wręcz agencja PR Romana Giertycha. Oto wpis Śpiewaka z serwisu X (dawny Twitter):

Lista homoseksualistów

„Piński zna się z Giertychem co najmniej od dekady, gdy razem chcieli stworzyć listę „stu pedałów” polskiej polityki. Pinski uczestniczył w rozmowie Giertycha z Nisztorem, w której Giertych proponował stworzenie spółki, która wymuszałaby od najbogatszych Polaków pieniądze” – twierdzi Śpiewak.

Jak widać, ten kontrowersyjny dziennikarz, jakim niewątpliwie jest Jan Piński, połączył Romana Giertycha i Grzegorza Brauna.

 

2023-09-07

Bartłomiej Najtkowski