Bojkot marki 4F za „mieszanie się w politykę”. Posypały się zarzuty

W Olsztynie trwa Campus Polska Przyszłości, którego organizatorami są m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Uczestnicy i organizatorzy noszą ubrania z logo 4F. W mediach społecznościowych pojawiły się zarzuty, że popularna marka odzieżowa angażuje się w politykę.

Źródło: Campus Polska Przyszłości /YouTube

Od 25 sierpnia w Olsztynie odbywa się Campus Polska Przyszłości, którego jednym z organizatorów jest Rafał Trzaskowski. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele kultury, sztuki, nauki oraz politycy, głównie z Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej, ale nie tylko. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia:

„Campus Polska Przyszłości to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce dla młodych, aktywnych osób, które chcą mieć wpływ na to, w jakim kierunku będzie rozwijała się Polska w następnych latach i pokoleniach. Uczestnictwo w Campusie daje możliwość zdobycia cennej i przydatnej wiedzy podczas spotkań z ekspertami oraz tworzy przestrzeń do otwartych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Campus pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i przełożyć pomysły na działania. Dzięki nabytym umiejętnościom będziesz mógł jeszcze sprawniej kształtować otaczającą Cię rzeczywistość”.

W relacjach z wydarzenia widać, że organizatorzy i uczestnicy, w tym Rafał Trzaskowski, noszą ubrania z logo marki 4F, której właścicielem jest polska firma OTCF. Na ubrania znajduje się dodatkowo logo Campus Polska.

Niektórzy ludzie już zapowiedzieli, że jeśli marka 4F wspiera polityków, to nie będą od niej kupować produktów. Wielu internautów uważa, że takie firmy nie powinny angażować się w politykę. W mediach zaczęły pojawiać się tego typu oświadczenia:

 

Marka 4F bezpodstawnie oskarżona

Jak to zazwyczaj bywa, firma została zbojkotowana przed udzieleniem jakichkolwiek wyjaśnień. Okazuje się bowiem, że:

„Koszulki i bluzy 4F, w których mogli zobaczyć Państwo uczestników Campusu, kupiliśmy od firmy na zasadach rynkowych. Projekt i nadruk naszych logotypów wykonaliśmy na późniejszym etapie, bez udziału marki. 4F nie jest sponsorem naszego wydarzenia”.

Tę informację przekazał redakcji Wirtualnemedia.pl zespół prasowy Campus Polska Przyszłości. Jak dalej mogliśmy się dowiedzieć, ubrania firmy 4F zostały wybrane przez fakt, że jest to polska marka słynąca na całym świecie ze swojej wysokiej jakości.

Właścicielem marki 4F jest spółka OTCF – polska firma zajmująca się tworzeniem, produkcją i sprzedażą odzieży sportowej. Jej główna siedziba mieści się w Krakowie. Firma prowadzi też biura w Warszawie i Koszalinie oraz Centrum Dystrybucyjne w Czeladzi.

Założycielem OTCF jest Igor Klaja, a jej historia sięga 1995 roku, kiedy to powstała Horn Partner – pierwsza spółka, pod którą prowadzona była działalność firmy. W kolejnych latach przedsiębiorstwo rozwijało swoją działalność, tworząc nowe marki i otwierając sklepy stacjonarne oraz internetowe.

2023-08-30

Anna Jadowska-Szreder na podst. wirtualnemedia.pl