Zatrzymano handlarzy lekami na potencję. Ukraińcy posiadali miliony tabletek

Ukraińcy handlowali lekami na potencje posiadającymi nielegalne substancje. Zostali ujęci przez straż graniczną.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni z Nadwiślańskiego Oddziału przejęli miliony tabletek różnych leków na potencję, zatrzymując trzech mężczyzn, którzy prowadzili nielegalny handel tymi farmaceutykami w Polsce. Odkryto, że środki te zawierały substancje chemiczne, które nie miały zezwolenia na obrót w kraju. Zatrzymani to obywatele Ukrainy w wieku od 26 do 30 lat, których działalność handlowa z nielegalnymi medykamentami stanowiła stałe źródło dochodu.

Funkcjonariusze z placówki na Okęciu przeszukali trzy mieszkania, gdzie znaleźli aż 700 tysięcy tabletek na potencję. Dagmara Bielec ze straży granicznej w rozmowie z RMF FM poinformowała, iż podczas przeszukania, strażnicy graniczni natrafili na dokumentację dotyczącą wynajmu kontenera morskiego na terenie Warszawy. Znajdowało się w nim kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję w ilościach liczących się w milionach tabletek.

Na żądanie Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota podejrzani zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. Wartość tych środków na czarnym rynku szacowana jest na ponad 8 milionów złotych. Zatrzymanym obywatelom Ukrainy przedstawiono zarzuty o czyn określony w art. 124 Prawo farmaceutyczne w zw. z art. 65 § 1 kk.

2024-03-01

Sebastian Jadowski-Szreder