Majkowski z Przemyśla – obrońca ZSRR z Konfederacji

Mirosław Majkowski jest jedynką Konfederacji do Sejmiku Wojewódzkiego w okręgu przemyskim. Do tej pory sprzeciwiał się likwidacji sowieckich pomników w Polsce, pochwalał wywiad Sykulskiego z rosyjskim ambasadorem, propagował antyukraińską ksenofobię i teorie spiskowe o pandemii.

Mirosław Majkowski (fot. YouTube)

Prorosyjski polityk

Majkowski występował nawet swego czasu w rosyjskiej telewizji i ma wyraźną słabość do tego kraju. To może budzić zdumienie, chociaż z drugiej uściślijmy, że bylibyśmy w szoku, gdyby w podobny sposób zachowywali się politycy jakiejkolwiek polskiej partii z wyłączeniem właśnie Konfederacji:

 

Przeciwnik likwidacji sowieckich pomników w Polsce

Jakby tego było mało, dał już o sobie znać jako obrońca „dziedzictwa” sowieckich zbrodniarzy. Konfederacja to przecież prawicowa formacja, a zatem taka niedopuszczalna predylekcja może szokować, członek Konfederacji jako admirator komunizmu, już chyba nic nas nie zaskoczy w przypadku tej partii:

 

Wyznawca teorii o „plandemii”

Majkowski w social mediach często pisał o „plandemii”, sugerował też, że pandemia Covid-19 to spisek. Ponadto nagłaśniał i promował manifestacje organizowane przez środowisko antyszczepionkowców. Były to protesty inicjowane nierzadko przez STOP NOP i kontrowersyjną aktywistkę Justynę Sochę. Takie treści udostępniał na swoim profilu.

Polityk Konfederacji twierdzi, że ludzie mają być czipowani, a co do prorosyjskości – udostępnia materiały Leszka Sykulskiego, w tym pamiętny wywiad z ambasadorem Rosji w Polsce. Naturalnie zgadza się na mocną krytykę Unii Europejskiej, NATO i Ukrainy, w przeciwieństwie do Rosji.

Majkowski to także radny miejski Przemyśla, prezes związku gmin fortecznych powiatu przemyskiego, prezes gospodarki komunalnej w Dubiecku, rekonstruktor historyczny, ale przede wszystkim dał się poznać jako prorosyjski fanatyk i zwolennik wielu absurdalnych teorii.

2024-02-23

Bartłomiej Najtkowski