Ewakuacja Szkoły w Ostrowie Wielkopolskim. Przyczyną eksplozja telefonu komórkowego

W środę 15 marca na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Eksplodował telefon znajdujący w kieszeni jednego z uczniów. Na miejsce wezwano straż pożarną.

Przyczyn wybuchu telefonu jest naprawdę wiele. W niektórych przypadkach może dojść do tragedii / fot. Domena Publiczna

W środę 15 marca na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Około godziny 13.00 dyrekcja placówki wezwała straż pożarną. Jak wynika z informacji oficera prasowego ostrowskiej straży pożarnej, kapitana Tomasza Chmielnickiego, osoba zgłaszająca zaalarmowała, że na lekcji doszło do wybuchu, a następnie zapłonu telefonu komórkowego, który znajdował się w kieszeni spodni jednego z uczniów.

Nauczyciela od razu ewakuowała uczniów z klasy. Na miejsce wysłane zostały aż cztery zastępy straży pożarnej, która zajęła się oddymianiem pomieszczenia. Uczeń doznał na szczęście tylko lekkich oparzeń, które opatrzono w pobliskiej przychodni.

Warto w tym miejscu nadmienić, że nie jest to nie pierwsze tego rodzaju zdarzenie. W maju 2021 roku media doniosły o podobnej sytuacji, kiedy to wybuch telefonu w efekcie doprowadził do spalenia całego domostwa samotnego ojca wychowującego piątkę dzieci. To tylko jeden z tak naprawdę wielu przypadków, a ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia jest naprawdę duże.

Potencjalne powody eksplozji

Według kapitana Zielińskiego w większości przypadków telefony komórkowe mogą eksplodować podczas ładowania. Jak podają serwisy specjalistyczne, do wybuchu baterii w telefonie najczęściej może dojść z powodu:

wady fabrycznej;

mechanicznego uszkodzenia, na przykład zgniecenia;

pozostawienia telefonu na słońcu, co powoduje jego przegrzanie;

używania niesprawnej lub niekompatybilnej ładowarki;

ładowania, które jest zbyt długie lub które jest wykonywane nazbyt często;

awarii płyty głównej telefonu.

Zobacz także:

Chorwacja. Silne trzęsienie ziemi

O co chodzi Andrzejowi Dudzie?

2023-02-16

Angora