Zmagają się z dziką lokatorką. Na utrzymaniu mają dziewiątkę dzieci

Olejnikowie prowadzą rodzinny dom dziecka w Łodzi. Niestety mają problem z problematyczną lokatorką, która zajmuje ich poprzednie miejsce zamieszkania. Kobieta, według nich, nie płaci czynszu od września 2022 roku i odmawia wyprowadzenia się, mimo że jej umowa wygasła. Sytuacja ta została przedstawiona w materiale programu “Interwencja”.

Fot. Pixabay

Państwo Olejnikowie z Łodzi spełnili swoje marzenie o dużej rodzinie, prowadząc rodzinny dom dziecka. Obecnie mają pod swoją opieką dziewięcioro dzieci, w tym ośmioro wychowanków i roczną córkę. Przyjęcie na siebie takiej odpowiedzialności wymagało od nich przeprowadzki do nieruchomości zaproponowanej przez pracodawcę. Pierwsza grupa ośmiu dzieci dołączyła do nich, gdy Agnieszka Olejnik miała 28 lat. Mimo wyzwań, jakie niesie ze sobą opieka nad tak dużą rodziną, małżeństwo bardzo się wspiera.

Ich poświęcenie nie pozostaje niezauważone przez ich podopiecznych. Angelika, która jest pod ich opieką od 8 lat, wyraża swoją wdzięczność za wsparcie, które otrzymała od państwa Olejników. „Myślę, że gdyby nie oni, nie byłabym w takim miejscu w życiu, w jakim jestem teraz” – mówi. 

Chcieli tylko 1100 zł miesięcznie

Cztery lata temu Olejnikowie postanowili wynająć swój niewielki dom pod Wrocławiem za 1100 złotych miesięcznie plus opłaty. Dochód z najmu miał pokrywać raty kredytu, który zaciągnęli na zakup nieruchomości. Niestety, pod koniec ubiegłego roku ich najemczyni, Anna S., przestała płacić. Ostatnią wpłatę dokonała w grudniu, pokrywając opłaty za wrzesień poprzedniego roku. Od tego czasu zalega im ponad 10 tysięcy złotych za czynsz i ponad 3 tysiące za prąd. Nie są pewni, ile wynosi dług za wodę, ponieważ inkasent nie mógł odczytać liczników. Z powodu braku środków na pokrycie rachunków za prąd, został on odcięty.

Umowa wygasła, lokatorka nadal w domu

Ostatni kontakt z Anną S. miał miejsce w styczniu, kiedy poprosili ją o opuszczenie lokalu, ponieważ umowa najmu wygasła 31 grudnia 2022 roku. W odpowiedzi usłyszeli, że nie mają prawa jej do niczego zmusić, ponieważ mieszka tam z małoletnim dzieckiem i prawo jest po jej stronie. Mimo wygaśnięcia umowy, Anna S. nadal nie opuściła nieruchomości. W obliczu tej sytuacji, Agnieszka i Tomasz Olejnikowie zdecydowali się na pożyczkę od rodziny, aby uregulować zaległe rachunki za prąd.

Utrzymują obcą osobę

2023-11-02

Anna Jadowska-Szreder na podst. "Interwencja"