Śmierć żołnierza na strzelnicy. Myśliwy miał pomylić go z dzikiem

W środę wieczorem na terenie poligonu Krzekowo doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego życie stracił żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej. Zastrzelić miał go omyłkowo myśliwy.

Fot. Flickr

Pomylił żołnierza z dzikiem

Jak podano w oficjalnym komunikacie,  w dniu 15 listopada przyczyną zdarzenia był nieszczęśliwy wypadek. Około godziny 20:45 na poligonie Krzekowo wypadek ten spowodowała osoba trzecia. W wyniku tego zdarzenia zginął żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej.

Major Błażej Łukaszewski poinformował, że szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie badane przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie. Więcej informacji na ten temat nie jest obecnie udzielane. Jednakże według informacji serwisu RMF24 przyczyną wypadku mógł być myśliwy, który pomylił żołnierza z dzikiem.

Reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska ustaliła, że żołnierz został postrzelony w szyję. Pomimo natychmiastowej interwencji służb medycznych, nie udało się uratować jego życia.

Informacje od prokuratury

Kapitan Grzegorz Pietrakowski, zastępca prokuratora rejonowego do spraw wojskowych w Szczecinie, potwierdził śmiertelne postrzelenie żołnierza, lecz po szczegóły odesłał do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Z niepotwierdzonych informacji, do których dotarli dziennikarze TVN24, wynika, że 21-letnie żołnierz został postrzelony przez myśliwego. Podjęto próbę jego reanimacji, ale niestety bezskuteczne. Miejsce tragedii nie było odgrodzone od lasu.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Radia Zet dwie osoby zostały zatrzymane. Prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, poinformował, że śledztwo w sprawie śmierci żołnierza prowadzi dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej Szczecin -Niebuszewo. Przeprowadzono szereg czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia.

Ciało ofiary wedle doniesień zabezpieczono w Zakładzie Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Postępowanie, zgodnie z tym, co powiedział prokurator Piotr Wiczorkiewicz, jest prowadzone w zakresie spowodowania śmierci ofiary. Prokuratura planuje powołać biegłych z zakresu balistyki i medycyny sądowej.

Poligon taktyczny, na którym doszło do tragedii, znajduje się przy strzelnicy garnizonowej w dzielnicy Krzekowo w Szczecinie. To miejsce, gdzie żołnierze 12. Dywizji Zmechanizowanej regularnie odbywają swoje ćwiczenia. Jest to teren o dużej powierzchni.

2023-11-17

Sebastian Jadowski-Szreder