Ślub księcia Jordani jak z bajki

1 czerwca następca tronu książę Husajn poślubił arabską architektkę Rajwę Al Saif, która tym samym została księżniczką. W dwudniowym weselu wzięło udział 5700 gości, ale tylko 140 było świadkami, jak zakładali obrączki. 

Fot. Twitter

Książę studiował w Waszyngtonie i na królewskiej uczelni wojskowej w Sandhurst, a Al Saif w Los Angeles i Nowym Jorku. Jej ojciec posiada duży koncern i jest członkiem zarządu saudyjsko-brytyjskiej Rady Biznesu, która promuje handel między tymi krajami. Zgodnie z arabską tradycją zaręczyny odbyły się w domu jej ojca w Rijadzie w sierpniu ubiegłego roku. 

Zaślubiny odbyły się w pałacu królewskim Zahran w Ammanie. Dokładnie 30 lat wcześniej król Abdullah II ślubował tam obecnej królowej Ranii. Pannę młodą przez pałacowe ogrody przeprowadził młodszy brat księcia – 17-letni Haszim. Rajwa wyglądała olśniewająco w białej sukni libańskiego projektanta Elie Saaba, z długim trenem wyszywanym kwiatami i diamentową tiarą na głowie. Książę pojawił się w mundurze galowym kapitana jordańskich sił zbrojnych. Jego rodzice i teściowie powitali członków rodzin królewskich z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Liechten steinu, Japonii, Malezji, Kataru, Omanu i Bhutanu, a także pierwszą damę USA Jill Biden wraz z córką Ashley oraz Nancy Pelosi, byłą spiker Izby Reprezentantów. 

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies
2023-06-05

PKU na podst.: Daily Mail, The Jordan Times, Alarabiya News