Seks, który sprawia ból

Zasadniczo seks jest po to, by przynosić przyjemność obojgu partnerom. Problem pojawia się wtedy, gdy przy zbliżeniu występuje ból. 

Rys. Mirosław Stankiewicz

Związek seksu z bólem często jest lekceważony, a przecież to naprawdę ważny problem. Ból informuje mózg, że w ciele dzieje się coś niewłaściwego. W pierwszej kolejności osoby odczuwające taki dyskomfort powinny udać się do specjalistów takich jak ginekolog, androlog lub urolog. 

„U kobiet najczęściej są to: zapalenie miejscowe sromu i pochwy, zapalenie cewki lub pęcherza moczowego, endometrioza, silne napięcie mięśni utrudniające wprowadzenie członka do pochwy, czyli pochwica, opryszczka lub drożdżyca narządów płciowych, dolegliwości po zabiegach operacyjnych, nadżerki, torbiele, suchość pochwy. Z kolei u mężczyzn powodem bólu odczuwanego podczas stosunku mogą być nieprawidłowości anatomiczne prącia, jak stulejka, lub za krótkie wędzidełko napletkowe penisa, choroba Peyroniego objawiająca się skrzywieniem członka czy kłopoty z erekcją np. po onkologicznych operacjach bądź innych zabiegach chirurgicznych” – mówi psycholożka Bianca-Beata Kotoro.

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies
2023-06-09

Na podst. tekstu Aleksandry Nowakowskiej.