TeleOdpowiedzialny Roku 2023. Pomagają społecznie, otrzymują nagrody

Dwaj lokalni dostawcy internetu – poznańska Systemia oraz Ostrog. net z Raciborza – wygrali ósmą edycję konkursu dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych i zdobyli tytuły TeleOdpowiedzialny 2023.

Fot. Grupa MiŚOT

Firmy zostały nagrodzone za prowadzenie działań w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu.

„Wspieramy innowacyjność i wzmacnianie relacji z interesariuszami operatorów, promujemy ograniczanie negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstw na środowisko, a także dobre relacje z pracownikami” – czytamy w informacji przybliżającej ideę corocznego konkursu Tele- Odpowiedzialny Roku prowadzonego przez Grupę MiŚOT, Stowarzyszenie e-Południe oraz Fundację Lokalni.

Organizatorzy zaznaczali, że w tym roku wpłynęła do nich rekordowa liczba zgłoszeń. Wszystkie aplikacje oceniali członkowie specjalnej kapituły.

– To przedstawiciele trzech różnych środowisk: akademickiego, branżowego i medialnego, m.in. z Tygodnika ANGORA – wyjaśniał Sebastian Kachel, wiceprezes Stowarzyszenia e-Południe. Dodał też, że kapituła miała bardzo trudne zadanie, jeśli chodzi o wybór najlepszego projektu z 2023 roku. Ostatecznie wyróżniono dziewięć firm i przyznano – po raz pierwszy – dwie równorzędne nagrody główne.

Zdobywcy jednej z nich – firma Systemia z Poznania – zgłosili się do konkursu z pomysłem pogotowia internetowego.

– Pomagamy mieszkańcom rozwiązywać kłopoty, które pojawiają się podczas korzystania z internetu – mówił Maciej Różański z Systemii. Wyjaśniał też, że uruchomiona przez nich specjalna jednostka techniczna poruszająca się tzw. światłowozem wspiera nie tylko klientów swojej sieci, a w dodatku robi to nieodpłatnie.

– Z pomocy korzystają mieszkańcy kompletnie nieznający się na technologii, ale i tacy, którzy nie wiedzą, o co zapytać lub nie stać ich na drogie wsparcie techniczne. Ekipa z Raciborza nagrodzona została za inne pomysły wspierające i integrujące lokalną społeczność – zorganizowanie m.in. Raciborskiego Festiwalu Gamingowego, prowadzenie bezpłatnych wykładów z cyberbezpieczeństwa, a także wspierania młodych naukowców oraz współorganizowania konkursów szkolnych i pikników.

– To nasza pierwsza nominacja. Nigdy nie zgłaszaliśmy się do konkursu, ale zawsze z zazdrością patrzyliśmy na innych nominowanych – mówił Maciej Musioł, współwłaściciel Ostrog.net. – Stwierdziliśmy, że również robimy coś dobrego i że też zgłosimy się do TeleOdpowiedzialnych. Wspieramy młodych ludzi, ponieważ wiemy, jak ciężko jest im zdobyć sponsora, który pomógłby zrealizować ich pasje i pomysły. Chcemy im pomóc, aby coś fajnego w życiu osiągnęli.

Spotkanie przedstawicieli branży małych i średnich operatorów zrzeszonych w Grupie MiŚOT – połączone z wręczeniem nagród w konkursie TeleOdpowiedzialny Roku 2023, organizowanym pod patronatem Tygodnika ANGORA – odbyło się na terenie Zamku w Janowie Podlaskim. 

2024-04-13

ADO