R E K L A M A
R E K L A M A

Tydzień z życia polityków. Poseł PiS trafił do szpitala po zawale

Najciekawsze wiadomości ze świata polskich polityków. Co wydarzyło się w zeszłym tygodniu?

Marek Suski /Źródło: YouTube

Nowa miłość Łukasza Schreibera

Fakt donosi, że Łukasz Schreiber (38 l.), prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości, postanowił zrobić kolejny krok w swoim życiu uczuciowym. „Jego nowa partnerka, Weronika Reiter, z radością ogłosiła na Instagramie, że przyjęła oświadczyny ukochanego, prezentując przy tym imponujący pierścionek zaręczynowy z brylantem (…). Reiter, która nie jest związana ze światem polityki ani show-biznesu, od kilku miesięcy pojawiała się u boku Schreibera, a ich związek wydawał się kwitnąć z każdym kolejnym publicznym wystąpieniem. Tymczasem była żona Łukasza, Marianna, również nie próżnuje w kwestii życia prywatnego. Celebrytka, znana z udziału w Top Model oraz aktywności medialnej, układa sobie życie u boku Piotra Korczarowskiego, dziennikarza związanego ze środowiskiem prawicowym. Para chętnie dzieli się wspólnymi chwilami w mediach społecznościowych, a Marianna nie ukrywa, że jest szczęśliwa w nowej relacji (…). O kryzysie w małżeństwie Marianny i Łukasza Schreiberów media zaczęły informować w marcu 2024 roku. To wtedy Schreiber ujawnił, że para podjęła decyzję o rozstaniu i rozważa separację. Wiadomość ta zaskoczyła nie tylko opinię publiczną, ale i samą Mariannę, która w emocjonalnym wpisie na platformie X zasugerowała, że dowiedziała się o decyzji męża z mediów (…)”.

Koniec głośnego sporu alimentacyjnego

Kazimierz Marcinkiewicz (65 l.), były szef polskiego rządu, może wreszcie odetchnąć z ulgą. Super Express napisał, że spór alimentacyjny pomiędzy Marcinkiewiczem a jego drugą żoną należał do jednych z najgłośniejszych w ostatnich latach. Po długich latach oskarżeń i sądowych przepychanek 24 czerwca 2025 roku zapadł nieprawomocny wyrok, który może zakończyć tę burzliwą historię. Przez długi czas Kazimierz Marcinkiewicz był zobowiązany do wypłacania byłej małżonce 4,5 tys. zł miesięcznie. Dziś już wiadomo, że sąd zniósł zasądzone mu alimenty. Jednocześnie warto podkreślić, że Marcinkiewicz płaci także alimenty na swoją pierwszą żonę. Jednakże w rozmowach z mediami podkreślał, że co do tego zobowiązania nie ma wątpliwości i cytując jego wypowiedź, alimenty jego pierwszej żonie należą się jak psu buda. Były premier podkreśla, że ze swoją pierwszą żoną był w związku małżeńskim 27 lat i doczekał się czwórki dzieci (…)”.

Poseł PiS trafił do szpitala po zawale

Marek Suski (67 l.), jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, przeszedł zawał serca. Faktowi opowiedział, jak wyglądał jego pobyt w szpitalu. „(…) Do zawału doszło nagle. Polityk trafił najpierw do szpitala w Grójcu, a następnie w Radomiu, gdzie – jak sam przyznał – otoczono go bardzo dobrą opieką. – Świetny personel, życzliwa pomoc, a dieta – jak to w szpitalu po zawale, ale wszystko smaczne. Opuścił szpital po trzech dniach. Jak zaznacza, teraz musi szczególnie dbać o zdrowie, choć żartobliwie dodaje, że ograniczenie alkoholu nie będzie trudne, bo nie pije. – Do ostatniej chwili rozdawałem ulotki, czas był bardzo intensywny. W każdym moim okręgu zwyciężył Nawrocki. Był ruch pospolitego ruszenia, mieszkańcy, grupy modlitewne obawiały się tego, co będzie, jeśli wygra Trzaskowski – mówił poseł. Choć kampania zakończyła się sukcesem dla polityków PiS, a Suski cieszy się ze zwycięstwa Karola Nawrockiego, to nie ukrywa, że kosztowało go to dużo sił. Po przejściu zawału konieczne są zmiany w trybie życia. Jakie zalecenia otrzymał od lekarzy? – Ograniczyć sól, cukier, wprowadzić szeroko pojęty zdrowy tryb życia. Spacery, rower, pływanie – to, co każdemu można polecić – przyznaje polityk. I dodaje: – Nikomu oczywiście nie polecam wylądowania w szpitalu w takich okolicznościach (…)”.

Petycja ws. matury z matematyki w Sejmie

Dziennikarze Faktu napisali, że posłanka Izabela Bodnar (50 l.) przedstawiła petycję w sprawie zniesienia obowiązkowej matury z matematyki. – To zmora wielu uczniów – stwierdziła. „Podkreśliła, że pod postulatem podpisało się 25 tys. osób, a ona otrzymała dziesiątki wiadomości od uczniów, rodziców i dziadków. – Cieszę się, że mogę przedstawić petycję o zniesienie obowiązku przystępowania do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym jako warunku uzyskania świadectwa dojrzałości – mówiła. Posłanka 2050 dodała, że jest poruszona tym, że ten temat wywołuje kontrowersje, emocje. Do sprawy odniósł się m.in. prof. Andrzej Dragan, znany fizyk i popularyzator nauki. – Można to uogólnić: konieczność posługiwania się mózgiem to zmora wielu ludzi. A przecież wystarczyłby rdzeń kręgowy – napisał. Głos zabrała też przedstawicielka resortu edukacji narodowej, wiceminister Katarzyna Lubnauer. Podkreś liła, że postulat, o którym mówiła Bodnar, to petycja społecznaNie ma takich pomysłów – zapewniła (…)”.

Mucha odchodzi z MEN

Joanna Mucha (49 l.) podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji wiceminister w resorcie edukacji. – Przez wiele ostatnich miesięcy intensywnie pracowałam nad projektami, które – głęboko w to wierzę – mogły zmieniać polską szkołę. Niestety, mimo wielu prób i rozmów, nie udało się zbudować poparcia dla ich realizacji w kierownictwie MEN i w rządzie. W tej sytuacji kontynuowanie pracy na dotychczasowym stanowisku uznałam za niezasadne. Jak czytamy w Super Expressie, Mucha była odpowiedzialna m.in. za program, który ma wspierać ukraińskie dzieci w szkołach. Jest on jeszcze realizowany. „Szefowa MEN Barbara Nowacka (50 l.) tłumaczyła, że projekt trafi pod obrady na najbliższym posiedzeniu rządu. – Bardzo ją cenię, jest sprawną polityczką. Ona doskonale wie, na jakim etapie jest ten program. Zdaniem Nowackiej dymisje tuż przed rekonstrukcją rządu są pewną normą polityczną. Stwierdziła też, że nikt w ministerstwie nie został zatrudniony po to, żebyśmy w mediach prowadzili dysputy, tylko wykonywali naszą pracę (…)”. 

2025-07-02

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz