Morawiecki i jego nadmuchiwanie. Kabaret Klika

Mateusz Pinokio Morawiecki – odsunięty na drugi plan, ostentacyjnie lekceważony przez większość polityków Zjednoczonej Złodziejstwem i Łajdactwem Prawicy – spuścił z tonu i wyraźnie spokorniał.

Rys. Paweł Wakuła

 Już nie jest taki wyniosły, zarozumiały i hardy. Stara się być przyjazny, kontaktowy. Na korytarzach sejmowych zauważa dziennikarzy, nie ucieka przed nimi – nie stroni od rozmowy i odpowiedzi na ich pytania. No robi, co tylko może ten wyjątkowo cyniczny kaczystowski politruk, żeby ocalić swoje nędzne rządy od zapomnienia. Zupełnie niepotrzebnie.

Polacy szybko nie zapomną o Mateuszku – Kłamczuszku. Będą go długo wspominali – darli łacha z nieporadnie granej przez niego roli premiera w Teatrzyku Marionetek Jarosława Kaczyńskiego. W Przenajświętszej Rzeczypospolitej mieliśmy na stolcu szefa rządu różne, różniste osoby, ale żadna z nich aż tak się nie skompromitowała, nie zrobiła z siebie takiej karykatury jak Morawiecki! Powiedzieć o Mateuszku, że był ulubionym popychlem prezesa, to zbyt mało, by opisać jego paskudną, kunktatorską, lizusowską osobowość!

Morawiecki – niepomny swoich licznych kłamstw, uprawianej pod dyktando polityki – udzielił wywiadu Super Expressowi (2 – 3 maja), przywdziawszy szaty dojrzałego dygnitarza, człowieka dialogu. „Jestem politykiem, który jest OTWARTY na porozumienie z innymi partiami, który dąży do pojednania narodowego. Chciałbym, żeby takie pojednanie nastąpiło!”. Powiadają ludziska, że Mateuszek cierpi na chroniczny brak poczucia humoru, a tu proszę bardzo, sypie żartami jeden za drugim! Oto kolejna porcja wiców. „Tusk uderza w portfele Polaków. Tysiące babć i dziadków zamiast myśleć o tym, jaki kupić prezent na komunię św. albo ile dołożyć wnukom do wakacji, zastanawia się, czy starczy im na rachunki!”.

Tekst trafiony, zatopiony! Śmichu-chichu co niemiara – brawo! Idźmy dalej. „Pan prezydent Duda przez blisko 10 lat prowadził bardzo wiele polskich spraw w bardzo dobry sposób i zbudował kapitał polityczny, który zyskał mu miano Patriotycznego Prezydenta. Jego dwie wizyty u prezydentów Bidena i Trumpa pokazują, jak jest szanowaną osobą w świecie polityki!”.

A nie mówiłem – można pęknąć, a nawet pęc ze śmiechu. Po skromnej kolacji u Trumpa amerykańscy satyrycy prześcigali się w ośmieszaniu owego spotkania i flekowaniu Dudy – szanowanego w świecie polityka. Ale nie kopmy leżącego, tylko podążajmy śmiało szlakiem radosnego wywiadu. „Osobiście miałem kilka MĘSKICH rozmów z chłopakami z Suwerennej Polski. Wyjaśniliśmy sobie wprost, czyli tak jak lubię, co można, a czego nie można! Jeżeli ktoś ma uwagi, to zawsze jestem otwarty na dyskusję”.

No jajcarz z Mateuszka, jakich mało. Ziobryści robili z niego wała, pluli mu w twarz, a on twierdzi, że padał deszcz. Żałosne i podłe jest owo robienie z czytelników wariatów. Na koniec wisienka na torcie żartów. „Kiedy szaleje sztorm i potrzebna jest szalupa ratunkowa, oni – czytaj Tusk & załoga – OFERUJĄ DMUCHANEGO jednorożca!”. No, nie da się tego bez rechotania czytać!

PS Morawiecki & cała kaczystowska wierchuszka pozostają przy swojej starej, sprawdzonej ofercie, a mianowicie NADMUCHIWANIU wielkiego balona propagandy sukcesu i DYMANIU rodaków na bezczela, bez znieczulenia! 

2024-05-15

Antoni Szpak


Wiadomości
Szpieg przesądzony. Polskę nawiedziła mania na tym punkcie
Michał Ogórek
„Zamachy były, są i będą”. Rozmowa z antyterrorystą
Krzysztof Różycki
Eurowizja 2024. Muzyka nie łagodzi obyczajów
Plotkara
Michelle Obama w Polsce. Zarezerwowano 30 pokoi w hotelu Sheraton
Maciej Woldan
Dlaczego góral bije konia? O tradycji i patologii
Henryk Martenka
Społeczeństwo
Człowiek dziwaczny i ekscentryczny… Morderca milczy na sali sądowej
Katarzyna Binkowska
Chełmno – Miasto Zakochanych. Slogan chroniony prawem
Wojciech Barczak
Dzikie Bieszczady i ich tajemnicze, opuszczone wsie
Martin Martinger
Tomasz Brzeziński po ciężkiej walce z uzależnieniem pomaga dzisiaj innym
Tomasz Gawiński
Będzie się pisało „Warszawianin”. Poprawki w ortografii
Maciej Malinowski
Świat/Peryskop
Relokacja imigrantów. Rozmowy z Janiną Ochojską i Andrzejem Zapałowskim
Krzysztof Różycki
Wieczny i wonny. Ogród na zboczach Awentynu
ANS
Hymny narodów świata: Galicja
Henryk Martenka
Moda, drogie samochody i kalifat. Kim są „pop-islamiści”?
MH na podst.: focus.de, nin.rs, ynetnews.com
Gruzini walczą o przyszłość kraju. Trwa bojkot „ruskiego prawa”
KK na podst.: BBC, Reuters, AFP, Georgia Today, The Moscow Times
Lifestyle/Zdrowie
„Seksmisja” ma już 40 lat i wraca do kin
(KGB) na podst. Radio RMF FM
Rak nie wybiera. Królewski status nie ma tutaj znaczenia
Ewa Wesołowska
Andrzej Seweryn. Doświadczony aktor, który chce uczyć się od młodych
Na podst. tekstu Karoliny Morelowskiej-Siluk
Sanatoria czekają na zmiany. Na miejsce nie będziemy już czekać tak długo?
Andrzej Marciniak
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zębach, aby pozostały zdrowe na lata
A.M.
Angorka