R E K L A M A
R E K L A M A

Aukcja scenografii i kostiumów z serialu „The Crown”. Oszałamiająca kolekcja

Firma Left Bank Pictures, odpowiedzialna za produkcję „The Crown”, oraz dom aukcyjny Bonhams sprzedają blisko 450 strojów i dekoracji z sześciu sezonów kultowego serialu.

Źródło: YouTube

Przed siedzibą Bonhams w Londynie powiewa flaga słynnego serialu Netflixa „The Crown” – filmu biograficznego, poświęconego brytyjskiej rodzinie królewskiej, który obejrzało dziesiątki milionów widzów na całym świecie. Przy dźwiękach melodii z serialu widz zanurza się w atmosferę tej epopei, witany w wejściu przez gigantyczny plakat przedstawiający królową podczas koronacji. Wcielająca się w nią Claire Foy trzyma w rękach królewskie insygnia, a ubrana jest w biało-złotą suknię i haftowany złoty płaszcz. Jej ubiór jest wierną kopią prawdziwego stroju wykonanego przez Sir Normana Hartnella. Można go kupić na aukcji wraz z płaszczem i czerwoną aksamitną peleryną obitą gronostajem, z trenem długości ponad 6 metrów. Jego wartość oszacowano na 23 – 35 tys. euro.

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.

Już od
22,00 zł/mies

2024-01-26

MS, BÉATRICE DE ROCHEBOUËT © Figaro Syndication 2024

Wiadomości
Seyla Benhabib: USA na drodze ku państwu o cechach mafijnych
PKU na podst.: FAZ, hannah-arendt-verein.de
Chatham House o nadchodzącym roku. Najczęściej mylą się eksperci
HM na podst. Chatham House, „The World in 2026”
Tydzień z życia gwiazd. Najdroższa gwiazda sylwestra Polsatu
Katarzyna Gorzkiewicz
Tydzień z życia polityków. Jedna partia, dwie wigilie
Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz
Społeczeństwo
Klejnoty cesarskie, czyli jak ostatni… Cesarz wystawił I Republikę
Beata Dżon-Ozimek
Całujemy się od milionów lat! Wskazują na to badania DNA
(KGB) na podst. Radio Zet
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Zamordowali, bo potrzebowali forsy na telefony
Michał Fajbusiewicz
Świat/Peryskop
The show must go on! Niepewny, lecz pełen nadziei nowy rok w Paryżu
Leszek Turkiewicz
Hymny narodów świata. Pernambuco
Henryk Martenka
Gdy opada maska. Japońskie podejście do jedzenia
Dominika Giordano
Kasynowa potęga. Rumunia wiedzie hazardowy prym
(ChS) na podst. Libertatea (www.libertatea.ro)
Tyrać jak hiszpański kelner. To oni są filarem gospodarki
Michał Kurowicki
Lifestyle/Zdrowie
Krzysztof Ibisz: energia i charyzma są ważniejsze niż garnitur
Krzysztof Pyzia
Nie pytaj bota o raka! Sztuczna inteligencja to nie lekarz
Wybrała i oprac. E.W. „Gazeta Wyborcza”, „Pacjenci traktują chatboty jak lekarzy. Czy AI ich zastąpi?”
Medytacja zamiast hantli. Nowy trend w walce ze stresem
A.M.
Zagrożenie antybiotykoopornością. Cicha pandemia XXI wieku
Andrzej Marciniak
Pan Jan. Nowicki w książce Aleksandry Szkarłat
Henryk Martenka