W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki to ważne święta, podczas których pamiętamy o świętych i bliskich, którzy odeszli. 1 i 2 listopada zapalamy znicze na grobach i modlimy się za zmarłych, wspominając czas, który spędzili z nami.
W Niemczech święto 1 listopada nie jest tak popularne jak w Polsce, ale w południowych regionach, gdzie żyje więcej katolików, ludzie odwiedzają groby swoich bliskich, przynosząc kwiaty i znicze.
We Francji święto nazywa się La Toussaint. Tego dnia Francuzi odwiedzają cmentarze i kładą kwiaty na grobach, ale nie zapalają zniczy. W Paryżu szczególnie tłoczno jest na cmentarzu Pere-Lachaise. Tam pochowani są znani ludzie, m.in. Balzac, Jim Morrison, Édith Piaf i Fryderyk Chopin.
W Hiszpanii tradycje różnią się w zależności od regionu. Starsi ludzie odwiedzają groby w czarnych strojach i zapalają lampki elektryczne. W niektórych miejscach organizuje się ogniska, które mają wskazywać drogę zmarłym. Piecze się kasztany. W Walencji w domach przed Dniem Zadusznym pali się świece, a w Galicji ludzie jedzą pierogi na cmentarzach.
W Stanach Zjednoczonych bardziej popularny jest Halloween, obchodzony 31 października. Dzieci przebierają się za duchy i chodząc po domach, zbierają słodycze, wołając: „cukierek albo psikus”.
Na Słowacji w noc zaduszną rodziny stawiają jedzenie na stołach, wierząc, że odwiedzają ich zmarli bliscy. To czas wspólnego spędzania chwil i wspominania zmarłych.
W Bułgarii obchody związane ze wspominaniem zmarłych odbywają się 3 listopada. To dzień, kiedy ludzie odwiedzają groby, palą świece i składają wieńce na cmentarzach wojennych.
W Meksyku obchodzi się Día de los Muertos – Dzień Zmarłych. Uroczystości są radosne i kolorowe. Meksykanie przygotowują ołtarze z jedzeniem i kwiatami, wspominając zmarłych w atmosferze zabawy.
W Ekwadorze zmarłych wspomina się przez ucztowanie. Na groby przynosi się jedzenie, a bliscy grają w kości i wierzą, że w ten sposób nawiązują kontakt ze zmarłymi.
Na Filipinach 1 listopada rodziny zbierają się na cmentarzach, dekorują groby i spędzają czas razem. Często zostają tam na noc i śpiewają piosenki.
W Japonii wspomina się zmarłych podczas święta Bon, które odbywa się latem. Japończycy przygotowują wtedy latarnie, a w wielu miastach organizują tańce oraz stawiają przodkom ołtarze.