Konfederaci: „Kobieta to część dobytku”

Skandaliczne słowa padły w dyskusji działaczy Konfederacji, której przysłuchiwał się jeden z liderów tej partii - Janusz Korwin-Mikke. Retoryka antykobieca, dyskryminująca właśnie kobiety, osiągnęła apogeum absurdu.

Fot. Wikimedia

Jeden z anonimowych aktywistów Konfederacji chciał najwyraźniej zabłysnąć w nietypowy sposób i postanowił dać wyraz antykobiecym obsesjom.

Posłuchajmy, co jeden z działaczy miał do powiedzenia. W istocie jest to odczłowieczanie kobiet, twierdzenie, że „mają wyższy status niż zwierzęta czy dobytek ruchomy” zakrawa na kuriozum. W żadnym europejskim państwie, w żadnym państwie należącym do cywilizacji zachodniej nikomu coś takiego nie przyszłoby do głowy. Tymczasem Konfederaci nie przestają zaskakiwać.

Zainspirowani Korwinem

Być może wypowiadający się w powyższym filmiku Konfederata zainspirował się Januszem Korwinem-Mikke, który swego czasu chciał przekonać Kingę Gajewską z KO, że ta niewiele rozumie z uwagi na… estrogeny. Później brnął w to dalej na Twitterze (dzisiejszym X-ie), konstatując, że kobiety dzięki hormonom są powabne i potrafią gaworzyć z dziećmi.

Posłanki PiSu często bronią niesłusznych ustaw, ale nigdy nie plotą bzdur, jak Lewicówki. Dlaczego? Sprawdziłem: są średnio o 9 lat starsze! Mniej estrogenów! WCzc.Kinga Gajewska (PO) ma 3 dzieci: 4,3 i 2 lata. Nie ma sensu Jej cokolwiek tłumaczyć. Za kilka lat sama zrozumie…” – napisał swego czasu Korwin-Mikke w mediach społecznościowych.

Korwin o zarobkach kobiet

Korwin-Mikke jest także zwolennikiem dyskryminacji jeśli chodzi o zarobki kobiet, które jego zdaniem powinny być niższe niż w przypadku mężczyzn.

Sędziwy polityk jest zdania, że kobieta z entuzjazmem reaguje na potok słów z ust dzieci, natomiast dla mężczyzny byłaby to mordęga:

Po godzinie paplaniny dziecka mężczyznę niemal trafia szlag – a kobieta jest zachwycona, że takie mądre. I tak jest dobrze, tak powinno być; ktoś z dzieckiem musi przecież gaworzyć!?” – uważa Korwin-Mikke.

Korwin przeciwko prawom kobiet

A teraz możemy się przekonać, dlaczego zdaniem jednego z liderów Konfederacji kobiety powinny móc głosować dopiero po ukończeniu 55 lat.

Jestem przeciwny prawom wyborczym dla kobiet. To jest biologia. Kobieta w wieku lat 55, kiedy estrogeny przestają działać, dochodzi do wieku, kiedy może już głosować. Estrogeny to jest natura, kobiety są dopasowane do tego, żeby wychować dzieci. Mężczyzna, przynajmniej ja, nie potrafi wytrzymać z paplającym dzieckiem dłużej niż pół godziny czy godzinę. Człowiek od tego głupieje, bo z kim przestajesz takim się stajesz. Kobiety to wytrzymują bez trudności przez estrogeny” – w lutym 2022 roku Korwin-Mikke gościł w Kanale Sportowym u Krzysztofa Stanowskiego, wtedy wygłosił tę antykobiecą tyradę.

„Kobieta jest czymś pośrednim”

Przywołajmy także dialog z programu, w którym Korwin-Mikke konfrontował swoje racje z poglądami Krzysztofa Stanowskiego:

Kobieta jest czymś pośrednim, jeśli chodzi o wzrost, wagę, siłę i inteligencję między mężczyzną a dzieckiem”.

„Ma pan na to jakieś badania?”.

Niech pan poszuka w internecie, to znajdzie„.

„15-letni syn jest z reguły bardziej inteligentny od swojej matki”.

Mężczyźnie nie wolno bić kobiet, ale jak kobieta mi podpadnie, to mogę ją przełożyć przez kolano i przylać w tyłek, ale nie mogę jej uderzyć, żeby ją skrzywdzić„.

Czy pan przekłada żonę przez kolano i ją bije w tyłek?”.

W przypadkach skrajnych trzeba to robić i nie ma rady. A jak podjąć decyzję inaczej?”.

Dziewczyny nie umieją szyć

Korwin-Mikke ubolewa też nad tym, że jego zdaniem kobiety nie nabywają umiejętności, które przed laty były ich specjalnością. Oto kolejny wpis:

Pan dr Mentzen ma absolutną rację. Chodzicie na »studia«, na których uczy się Was międlenia słów. Zresztą olewacie je, Waszym marzeniem jest »Erasmus« (»piwo, sex i leserka«). Dziewczyny nie umieją nawet szyć, gotować i prasować – i nie wiedzą nic o realnym świecie. Same slogany…” – skonstatował Korwin-Mikke.

Kara śmierci za aborcję

Bartosz Nowak, działacz Konfederacji, uważa, że jeśli kobieta nie chce mieć dzieci, to jest to znak, że nie należy się z nią wiązać. Jego zdaniem tym, co wyróżnia prawdziwą „kobiecość” i „męskość”, jest chęć założenia rodziny.

Ten lider młodzieżówki Konfederacji z Opola niegdyś postulował karę śmierci dla osób, które zdecydują się na aborcję.

5 dni temu działaczka Lewicy, kandydatka do Sejmu Anna Górska pytała działaczy Konfederacji, czy popierają wsadzanie kobiet do więzienia za przerywanie ciąży? Nadmieniła, że wszyscy posłowie tej partii podpisali się pod wnioskiem do TK, który zaostrzył prawo do aborcji, jak to określiła: „TK zgotował to piekło kobiet!”.

 

 

2023-09-18

Bartłomiej Najtkowski