Jacek Sasin proponuje koalicję Kosiniakowi-Kamyszowi

Jacek Sasin ponowił propozycję PiS dla Władysława Kosiniaka-Kamysza w obliczu słabego wyniku Trzeciej Drogi w eurowyborach, określając to jako ostatni dzwonek dla lidera PSL.

Fot. YouTube

Propozycja nie do odrzucenia?

Sasin w rozmowie dla Radia Zet stwierdził, że Donald Tusk wygrał wybory, jednak gdyby były to wybory do Sejmu i Senatu, większość uzyskałaby koalicja PiS i Konfederacji, mimo intensywnych ataków na PiS. Sasin ocenił, że choć Tusk wygrał, to jednak przegrał, gdyż w przeliczeniu na wybory krajowe PiS z Konfederacją mają dużą przewagę, co stanowi alarm dla Tuska.

Jacek Sasin ponowił propozycję PiS dla lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w obliczu słabego wyniku Trzeciej Drogi w eurowyborach.

To ostatni dzwonek dla Kosiniaka-Kamysza. Jeszcze może z tej drogi zawrócić – powiedział.

Jak zauważył dziennikarz TVN24, Radomir Wit, w piątek polityk PiS miał zupełnie inne zdanie o liderze PSL. Sasin krytykował Kosiniaka-Kamysza, zarzucając mu unikanie odpowiedzialności za stan polskiej armii i obciążenie dla bezpieczeństwa Polski. Napisał na platformie X, że Polska wstydzi się za takie osoby przy władzy.

Sasin ocenił wynik swojej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako „lekką porażkę, potknięcie”, jednak przyznał, że mimo intensywnych ataków osiągnęli bardzo dobry wynik.

Odpowiedź Zgorzelskiego

Piotr Zgorzelski postanowił odpowiedzieć na antenie Radia ZET na propozycję Sasina.

My na randkę z wampirem się nie wybieramy – oznajmił.

Zgorzelski powiedział także, że warto przyjrzeć się wszystkim tym politykom innych formacji, którzy byli sojusznikami PiS. Przytoczył przy tym przykład Andrzeja Leppera i Jarosława Gowina, a także wspomniał o niepewnym losie Suwerennej Polski. Zapytał retorycznie Sasina, czy właśnie taką drogę proponuje ewentualnym koalicjantom.

Kierwiński atakuje

Również Marcin Kierwiński nie pozostał dłużny słowom Sasina. Na antenie Radia ZET były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji powiedział:

Ja czuję tu wielką traumę pana Sasina. Przegrali wybory, nie rządzą, wiedzą, że rozliczenia cały czas przed nimi, dlatego starają się ostatnim rzutem przekonać kogoś do siebie. Nie, Władysław Kosiniak-Kamysz to poważny polityk, to bardzo dobry wicepremier, on wie, że po stronie demokratycznej jest przyszłość Polski.

Kierwiński podkreślił, iż współpraca pomiędzy Tuskiem a Kosiniakiem-Kamyszek trwa już od wielu lat i utrzymuje się za dobrym poziomie.

2024-06-10

Anna Jadowska-Szreder na podst. TVN24, Salon24, Wprost, Radio Zet