„Z PiS-u nic nie zostanie”. Ardanowski o potrzebie zmian w partii

Poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski, oświadczył w rozmowie z Radiem Plus, że jeśli nie nastąpi samoocena i rozliczenie się z dotychczasowych wydarzeń, a także planowanie i realizacja zmian personalnych, to PiS zmierza ku upadkowi.

Źródło: gov.pl

Według Jana Krzysztofa Ardanowskiego partia nie przetrwa bez gruntownej metamorfozy. Polityk przewiduje, że w przypadku braku zmian inne ugrupowania konserwatywne lub centroprawicowe znajdą sobie nowych reprezentantów.

Dodatkowo, Ardanowski zauważył, że z obecnym prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim, partia nie będzie w stanie podnieść się z kryzysu. Choć uznaje Kaczyńskiego za wybitną postać o niezwykłej wizji, to jednocześnie uważa, że jest on w dużej mierze odizolowany od rzeczywistych problemów Polski przez swoje otoczenie.

Jarosław Kaczyński sam oświadczył 22 lutego, że będzie musiał poważnie rozważyć przyszłość w nadchodzącym roku. Musimy jednak mieć na uwadze, że nie są to pierwsze tego typu słowa prezesa.

Oczywiście, jeśli partia zdecyduje inaczej, to będzie inaczej. Ja w żadnym wypadku nie będę się upierał. (…) Ale jeżeli uzyskam odpowiednie poparcie ze strony kongresu partii, to dalej tym szefem partii będę.

2024-02-29

Sebastian Jadowski-Szreder