Przemysław Czarnek rozpoczął rozmowy koalicyjne z PSL i Konfederacją

Przemysław Czarnek oznajmił na antenie Polsat News, że wcześniej nawiązał rozmowy zarówno z politykami z Konfederacji jak i z PSL.

Fot. Wikimedia

Czarnek mówi o zwycięstwie

Według byłego ministra edukacji część radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego wyraziła chęć przystąpienia do struktur PiS w województwie lubelskim, gdzie partia Czarnka odniosła zwycięstwo w wyborach samorządowych.

Zgodnie z sondażem exit poll Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego, zdobywając 46,7 procent głosów. Ten region był jednym z sześciu, gdzie PiS pokonało Koalicję Obywatelską.

Przemysław Czarnek podkreślił, że wynik ich partii w województwie lubelskim jest kilka procent lepszy niż w 2018 roku, kiedy uzyskali absolutną większość, także w większości powiatów. Dodał, że po 100 dniach, które nazwał kompromitacją dla Koalicji Obywatelskiej, sukces Prawa i Sprawiedliwości jest niezwykły. Poseł PiS zwrócił też uwagę, że jeszcze niedawno mówiło się o możliwym rozpadzie ich ugrupowania, podczas gdy teraz ponownie odnieśli zwycięstwo w wyborach.

Rozmowy z Konfederacją i PSL

Przemysław Czarnek poinformował również o rozmowach z innymi klubami politycznymi, które przeprowadza:

Jako przewodniczący struktur PiS w województwie lubelskim, mimo iż sondaże pokazują nam więcej mandatów niż w 2018 r. i bezwzględną większość w sejmiku, to ja już wcześniej rozpocząłem rozmowy z kolegami z Konfederacji i kolegami z PSL w województwie lubelskim. Oświadczam, że bez względu, czy będziemy mieli większość 17, 18 czy 19 mandatów, to i tak te rozmowy koalicyjne będą się toczyć.

Bogdan Rymanowski zapytał byłego ministra, czy może sobie wyobrazić dołączenie Polskiego Stronnictwa Ludowego do PiS. Czarnek odpowiedział, że wyobraża sobie, iż konkretni radni PSL na pewno by tego chcieli i że prowadzą z nimi rozmowy.

2024-04-08

Sebastian Jadowski-Szreder na podst. Polsat News