Profesor Zybertowicz znowu się ośmiesza

Prof. Zybertowicz uważa, że politykom koalicji nie powinno się powierzać ważnych stanowisk.

Fot. Wikimedia

Zanim przejdę do właściwego tematu felietonu, odniosę się do upublicznionego „raportu cząstkowego” z pracy komisji lex Tusk profesora Cenckiewicza dotyczącego wpływów rosyjskich służb w Polsce. Owo dzieło, choć szczątkowe, skłoniło członka komisji, prof. Zybertowicza – znanego z tego, że jest znany – do autorytarnego stwierdzenia, iż nie należy czołowym politykom – Tuskowi, Siemoniakowi, Klichowi, Sienkiewiczowi, Cichockiemu – powierzać ważnych stanowisk w państwie!

Za taką opinią skrzeczącego jak stare ptaszysko Zybertowicza – uczonego niegrzeszącego bystrością umysłu – przemawiało to, że komisja MIAŁA WRAŻENIE, iż politycy obecnej koalicji parlamentarnej nie interesowali się bezpieczeństwem państwa! Ja natomiast odnoszę wrażenie, iż mam do czynienia z KRETYNAMI, a nie z PROFESORAMI i nic ani nikt nie jest w stanie przekonać mnie, że moje wrażenie jest niesłuszne! Wśród Polaków panuje powszechne przekonanie, że z matołami nikomu nie jest po drodze! Nawet z tymi posiadającymi tytuły naukowe i szlacheckie pochodzenie! Ponoć wszyscy zdrowi na umyśle rodacy dystansują się od nich, nie chcą z głupkami mieć nic wspólnego! Niestety, rzeczywistość temu przeczy.

Dowodem na to są wybory parlamentarne. Toż od jełopów wśród wybrańców narodu aż się roi – istna plaga! Pal sześć, gdyby siedzieli cicho, nie rzucali się w oczy, ale gdzie tam, nie ma mowy! Oni pchają się do mediów i z masochistyczną przyjemnością obnażają swoje kalectwo umysłowe. Im głupszy, tym głośniejszy, bardziej chamski – ujadający niczym pies łańcuchowy! Chore to wszystko, ale skłamałbym, gdybym owe pobłażliwe podejście ludu do durnoty uznał za wynalazek, domenę naszych czasów! W Polsce od zarania dziejów nie brakowało cymbałów we wszystkich strukturach władzy. Ba, miały one przemożny wpływ na przyszłość naszej Ojczyzny! Nie bez przyczyny, nie bez racji napisał swego czasu poeta Jan Kochanowski, że Polak przed szkodą i po szkodzie GŁUPI!

Od tego momentu wiele lat upłynęło, a przysłowie nic nie straciło ze swojej aktualności. To świadczy o nas jak najgorzej. Sensowne, racjonalne myślenie, zdrowy rozsądek nie zadomowił się na stałe w nadwiślańskiej krainie. Nienawiść, zazdrość, kłamstwo, obłuda i fałsz mają się w Polsce dobrze. Wariacki spektakl, jaki obecnie obserwujemy na naszej politycznej scenie, nie wziął się znikąd. To nasze wspólne DZIEŁO! Myśmy swoimi wyborami ukształtowali taką właśnie polityczną KLASĘ bez klasy! Wylansowaliśmy i nadal lansujemy kretynów, z których pożytek mają tylko prześmiewcy! Daliśmy jełopom mandaty, władzę do ręki i mamy pretensję, że nie mają oni pojęcia o stanowieniu prawa, nie potrafią rządzić, że skłócają i dzielą naród, że roztrwaniają i rozkradają majątek narodowy!

Sami jesteśmy sobie winni! Niestety, nie chcemy tej oczywistej prawdy przyjąć do wiadomości! Wolimy, powiem więcej, lubimy psioczyć i narzekać na WYBRAŃCÓW narodu: Co za debil, jak on mógł coś takiego powiedzieć, zrobić?! To się w normalnej pale nie mieści! Nie ma co się dziwić, skoro taki ćwok rządzi… itp., itd., etc.!

PS Łatwo, bardzo łatwo przychodzi nam szukanie winy u innych. U siebie jej nie znajdujemy. Od wieków nie mamy sobie nic do zarzucenia. Toteż mamy to, co mamy! 

2023-12-13

Antoni Szpak


Wiadomości
Mateusz Morawiecki będzie miał ochronę? Internauci w szoku
bin, www.gazeta.pl, www.gazetaprawna.pl, www.wp.pl
Kaczyński jak ojciec chrzestny? Komentarze w sprawie przesłuchania
(WA)
Komisji ds. rosyjskich wpływów. Potrzebna dla Polski czy rządu?
Na podst. tekstów Agnieszki Burzyńskiej, Marty Rawicz, Zbigniewa Parafianowicza
Społeczeństwo
Może diabeł mi podpowiadał? Wyrok w sprawie zabójstwa siekierą
Katarzyna Binkowska
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Głos mordercy rozpoznał telewidz
Michał Fajbusiewicz
Prawnik radzi. Kto musi zapłacić za stawiennictwo w wojsku? 
Mecenas Jan Paragraf
Zagadka kryminalna. Próbowała dźgnąć mnie nożem
Wojciech Chądzyński
Matki boją się wychodzić z bloku. „Każdy ma do niego szacunek”
Bohdan Melka, „Żyją w panicznym strachu przed sąsiadem”, TVN
Świat/Peryskop
Makabryczna turystyka. Ich marzeniem jest znaleźć się w centrum wojny
E.W. na podst. Paulina Wilk „Podróże do piekła”, „Polityka” nr 22/2024
Chmury burzowe nad wyborami. Biden zadaje sobie samobójcze ciosy
STOL
Ślub stu osieroconych dziewcząt. Niektóre z nich są nieletnie
EW na podst.: TRT Africa, The Guardian Nigeria, BBC, dateline.ng
Hiszpańska Villajoyosy. Ciepło, słodko, kolorowo
Chrystian Ślusarczyk
Austriackie gadanie, czyli obóz dla uchodźców. Powrót do przeszłości
Ewa Korzeniowska
Lifestyle/Zdrowie
Co dalej z 40 Plus? Polacy potrzebują tego programu
A.M.
Zrozumieć celiakię. Czy dieta bezglutenowa jest zdrowa dla każdego?
Andrzej Marciniak
Rozmowa ze „zdrajcą doskonałym” o przygodzie w niecodziennym reality show
Agnieszka Pacho
Pożegnanie Jacka Zielińskiego. Odszedł młodszy Skald
Maciej Malinowski
Anita Sokołowska. O stabilności i wpływie aktora na społeczeństwo
Na podst. tekstu Joanny Derdy
Angorka