Posterunki widmo. Reaktywacja ze strony PiS nie wyszła na dobre

107,5 mln zł na reaktywację posterunków policji – tyle wydało MSWiA pod rządami PiS na swoją sztandarową obietnicę.

Fot. Pixabay

Tymczasem, jak wynika z najnowszego raportu NIK, na przywracanych posterunkach brakowało telefonów, drukarek, domofonów, monitoringu, a nawet samej załogi. Niektóre były nieczynne przez trzy tygodnie, w innych zamiast doświadczonych śledczych pracowali… kadeci ze szkół policyjnych.

Oni tylko dużo gadali o tym, ile to nie robią dla Polaków, a w rzeczywistości nie robili nic. Liczyła się tylko kasa i puste słowa(PiS out)

Przecież robili to zgodnie z prawem, a kto tam by sprawdzał pieniądze wyrzucone w błoto? (obserwuje)

Przecież to były pieniądze bezdomnych na zakup maybachów dla ojca dyktatora. (iiiiiiiiii)

A zauważyliście, jak PiS zmienił mentalność ludzi? 8 lat temu aferą były ośmiorniczki za kilkadziesiąt złotych. Obecnie afera zaczyna się od kilkudziesięciu, ale milionów. (bbbb)

Za to PO z PSL nie tylko likwidowało posterunki, ale też likwidowało jednostki wojskowe, rozbrajało armię, zamykało żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale i wyprzedawało majątek narodowy. (POliczmy głosy)

Takie lokalne posterunki w dobie rozwiniętej sieci dróg i możliwości szybkiego dojazdu oraz możliwości komunikowania się dzięki sieciom komórkowym po prostu nie mają racji bytu. (gazer)

Teraz będzie policja – MO z Niemiec i ORMO ministra Kierwińskiego. (Polak)

U nas przywrócili posterunek i był „czynny” dwa dni w tygodniu od 8 do 16. W inne dni dzwoniło się do większej aglomeracji, a tam pytali, czy pilna interwencja, czy może jednak poczekać na zgłoszenie na miejscu. Sorry, ale to komedia. (ewa)

PiS miał walczyć z kolesiostwem, kumoterstwem, nepotyzmem. Co się stało? Pompowanie statystyk, propaganda, upolitycznienie… Były za to braki wszystkiego, głównie rozumu. (taa)

(…) Czasami nawet mosty otwierano dwukrotnie – raz przez władze lokalne, a potem rządowe… (kenaj)

Przegwizdali tyle lat, coraz bardziej wygląda to na celowe działanie. (emil)

Odezwała się tuskowa propaganda. To było do przewidzenia, że większa ilość posterunków będzie kłuła totalnych w oko. (Gienio W…K)

PO co nam policja, skoro jest polizei. PO co LOT, skoro jest Lufthansa. PO co PKP IC, skoro jest Deutsche Bahn. (QŃ co nie mgleje)

Co tam posterunki. Moim zdaniem najmocniejszą postacią w państwie PiS był Komendant – Granatnik. 

2024-05-01

(bin) na podst. www.wp.pl, www.bankier.pl