Kandydatka Konfederacji do europarlamentu mówi o pragnieniu władzy i narkotykach

Kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego, znana jako trenerka fitness i dietetyczka, wzbudziła kontrowersje zbyt szczerym wywiadem. W rozmowie przyznała, że od 13. roku życia zażywała narkotyki i nadużywała alkoholu. Ponadto podkreśliła swoje zainteresowanie władzą i pieniędzmi. Wywiad szybko zniknął z sieci, ale zachowały się jego fragmenty.

Źródło: X

W Polsce 9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja zaczęła kampanię wyborczą do europarlamentu już 15 kwietnia, najwcześniej spośród wszystkich partii. W poprzednich wyborach w 2019 roku partia nie zdobyła mandatów, ale pół roku później osadziła swoich posłów w Sejmie. W 2023 roku zwiększyła swoją reprezentacje, a Krzysztof Bosak został wicemarszałkiem Sejmu. W 2024 roku Konfederacja przewyższyła Lewicę w wyborach samorządowych na szczeblu sejmików. Czy taka tendencja utrzyma się i w tych wyborach dla partii?

Wiemy, że Konfederacja ma na swoich listach Aleksandrę Kiepurę, 26-latkę znaną z udziału w programie „Hotel Paradise”. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem treningów i doradztwem żywieniowym. Trenerka fitness zdecydowała się spróbować swoich sił w polityce. Zajmuje piąte miejsce na liście tej partii w okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie.

Narkotyki i słowo boże

Najnowszy wywiad z kandydatką Konfederacji mógł zniechęcić wyborców do jej osoby. Aleksandra Kiepura była bardzo szczera podczas rozmowy z Kapitanem Żbikiem. Celebrytka poruszyła w wywiadzie temat narkotyków, edukacji i nadużywania alkoholu. Stwierdziła także, że nie zamierza udzielać moralnych pouczeń, a ważne są dla niej pieniądze.

Ja nie jestem jakąś idealistką. Też liczy się dla mnie wiadomo kasa, władza, to są napędowe… (…) Nie będę udawać, że to mną nie kieruje. Przecież nie będę mówić, że chcę prawić słowo boże – mówiła w kontekście walki na Fame MMA.

Jeśli chodzi o rozwój, to edukacja mogłaby się zakończyć po studiach dla większości ludzi. Jestem singielką, nie mam dzieci, zwierząt, co ja mam robić? No uczyć się. Nie imprezuję, nie piję alkoholu, czasem biorę narkotyki, rzadko – przyznała. Dodała też, że obecnie nie pija alkoholu, ponieważ do 18. roku wypiła za dużo alkoholu

Dzień w dzień jarania zioła

Możliwe, że mój mózg nie działa do końca poprawnie. Nie ma się czego wstydzić, w końcu tyle się tego w siebie władowało. To nie były ilości jeden blunt na dwa miesiące, nie. To było na przykład pół roku, dzień w dzień jarania zioła, mając 14 lat – opowiadała kandydatka z ramienia Konfederacji. 

Rozmowa została usunięta z Internetu niedługo po jej publikacji, ale niektórzy internauci zdążyli skopiować jej fragmenty.

2024-05-06

Anna Jadowska-Szreder na podst. X /Kapitan Żbik