Atak na obrońcę ze strony Taylor Schabusiness

25-letnia Taylor Schabusiness została oskarżona o zabójstwo pierwszego stopnia, a także okaleczenie zwłok i napaść seksualną trzeciego stopnia. Obrońca przekonał sąd o jej niepoczytalności, z racji której rozprawa powinna zostać przełożona, by zaraz potem zostać pobity przez swoją klientkę.

Pobicie adwokata przez oskarżoną uwiecznione zostało na filmie / fot. WSAW.com

25-letnia Taylor Schabusiness została oskarżona o zabójstwo pierwszego stopnia, a także okaleczenie zwłok i napaść seksualną trzeciego stopnia. Pochodząca z Wisconsin kobieta dnia 23 lutego 2022 roku udusiła swojego kochanka, a następnie wykorzystała nieżyjącego już mężczyznę seksualnie. Grozy całemu zajściu dodaje fakt, iż Schabusiness poćwiartowała także zwłoki partnera, a poszczególne części jego ciała ułożyła w różnych częściach domu. W toku śledztwa ustalono, że oskarżona znajdowała się wówczas pod wpływem metamfetaminy.

Zamordowanego mężczyznę odnalazła jego matka. Taylor została zatrzymana przez funkcjonariuszy Policji już następnego dnia. W trakcie aresztowania kobieta miała rzekomo zapewnić, że służby będą się dobrze bawić, podejmując próbę odnalezienia wszystkich narządów.

Obrona o początku domagała się uniewinnienia Schabusiness, próbując udowodnić, że oskarżona w momencie dokonywania zbrodni była niepoczytalna. Podczas rozprawy w sądzie reprezentujący ją adwokat wnioskował o przełożenie procesu, by wykazać, iż jego klientka nie rozumie swojego zachowania. Argumentem, który miał o tym świadczyć, była diagnoza jednoznacznie wskazująca, iż kobieta cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Historia leczenia wykazała też, że od wielu lat z tego powodu leczyła się psychiatrycznie.

Incydent podczas procesu

Reprezentujący Schabusiness adwokat w końcu przekonał sąd, że jego klientka z racji swej niepoczytalności nie jest w stanie racjonalnie ocenić swojego zachowania, dlatego też proces musi zostać przełożony. Sędzia poparł ten wniosek i odroczył proces na dwa miesiące, ale wówczas doszło do niespodziewanej sytuacji. Dotąd spokojna kobieta mimo zakucia w kajdanki zdołała rzucić się na swojego obrońcę i zaczęła wymierzać mu ciosy pięściami.

Obecny na sali rozpraw ochroniarz szybko zdołał zainterweniować i powalić oskarżoną na ziemię, lecz nie ustawała ona w swoim szale. Ostatecznie do akcji wkroczyło kilku ochroniarzy, a kobietę udało się unieszkodliwić.

2023-02-15

Angora